Ak Parti Balıkesir Milletvekili Uygur: OSB kreşlerinin sayısını arttıracağız

0
120

Ak Parti MKYK Üyesi, Balıkesir Milletvekili Belgin Uygur, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank’ı ziyaret etti. Uygur, “TBMM KEFEK Kadınların İş ve Aile Yaşamlarının Uyumlaştırılması Alt Komisyonu olarak Sanayi ve Teknoloji Bakanlığımızın desteğiyle OSB’lerdeki kreşlerin bütün OSB’lerde kurulmasının ve OSB Yönetimlerinin de destek ve gayretiyle sürdürülebilirliğinin sağlanması noktasında görüşlerimizi dile getirdik” dedi.

Ak Parti MKYK Üyesi, Balıkesir Milletvekili Belgin Uygur, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank’ı ziyaret etti. Uygur’un Bakan Varank ile gerçekleştirdiği toplantıya Organize Sanayi Bölgeleri Üst Kuruluşu OSBÜK Başkanı Memiş Kütükcü, OSBÜK Genel Sekreteri O. Fatih Sosyal ve Sanayi Bölgeleri Genel Müdürü Fatih Turan’da katıldı.

“OSB KREŞLERİNİN SAYISINI ARTIRMAK İÇİN ÇALIŞIYORUZ”

Toplantıda Milletvekili Uygur, başkanı olduğu TBMM KEFEK Kadınların İş ve Aile Yaşamlarının Uyumlaştırılması Alt Komisyonu’nun çalışmalarını anlattı, komisyonun çalışma alanlarından biri olan OSB Kreşleri konusu ele alındı.

Uygur, “TBMM KEFEK Kadınların İş ve Aile Yaşamlarının Uyumlaştırılması Alt Komisyonu olarak yaptığımız çalışmalar kapsamında iyi uygulama örneklerinden olan İstanbul Dudullu OSB de bulunan kreşi ve Balıkesir OSB de bulunan kreşi ziyaret etmiştik. Bu kreşlerin OSB de çalışan öncelikle kadınlar olmak üzere tüm işçiler için ne kadar değerli olduğunu yerinde tespit ettik.

Bununla ilgili görüşlerimizi de Sanayi ve Teknoloji Bakanımız Mustafa Varank ile paylaştık. Sanayi ve Teknoloji Bakanlığımızın desteğiyle bu kreşlerin bütün OSB’lerde kurulması ve OSB yönetimlerinin de destek ve gayretiyle sürdürülebilirliğinin sağlanması noktasında görüşlerimizi dile getirdik.

“KADIN İSTİHDAMINI ARTTIRMAK İSTİYORUZ”

Organize Sanayi Bölgeleri’nde (OSB) kadın istihdamını artırmak ve kadın çalışanın yükünü azaltmak amacıyla OSB’ler bünyesinde faaliyet gösteren kreş sayılarının arttırılması için Cumhurbaşkanımızın talimatlarıyla Millî Eğitim Bakanlığımız ve Sanayi ve Teknoloji Bakanlığımız çalışmalara daha önce başlamıştı. Bu sayıların daha da artması ve sürdürülebilirliği için biz de görüşlerimizi dile getirdik.

Daha önce de Alt Komisyon çalışmalarımızı ve OSB Kreşleri konusundaki talepleri ve beklentileri Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’a arz etmiştik. Milli Eğitim Bakanımız Mahmut Özer’le yaptığımız görüşmelerde de OSB Kreşlerinin önemini dile getirmiştik ve kreşlerin sürdürülebilirliğinin sağlanması noktasında Bakanımızla da çok olumlu bir görüşme gerçekleştirmiştik.

Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan liderliğinde, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığımız ve Milli Eğitim Bakanlığımızın ortaklığında, OSB’lerdeki kadın istihdamını artırmak ve sürekliliği sağlamak için yapılan çalışmalara katkı sağlamak amacıyla komisyon çalışmalarımız doğrultusunda tespitlerimizi ve önerilerimizi dile getiriyoruz.

OSB’lerde Kadın istihdamının artırılması ve kadınların iş ve aile yaşamlarında denge sağlayabilmeleri için bütün OSB’lerimizde kreş açılmasını ve sürdürülebilirliğinin sağlanmasını hedefliyoruz. Cumhurbaşkanımız liderliğinde Kadınların İş ve Aile Yaşamlarının Uyumlaştırılması noktasında yeni politikalar hayata geçirmeye, tüm bakanlıklarımızla birlikte büyük bir özveriyle çalışmaya devam ediyoruz” dedi.

“BALIKESİR OSB BÖLGEMİZİN PARLAYAN YILDIZI”

Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı’nın Balıkesir’deki yatırımları ile ilgili de görüşme yapan Milletvekili Uygur, Bakan Mustafa Varank’ı Balıkesir’e davet etti.

Uygur, “Balıkesir ekonomisinin can damarı olan Balıkesir Organize Sanayi Bölgesi,  müthiş bir potansiyele sahip ve her geçen gün gelişmeye ve büyümeye devam ediyor. Bölgemizin parlayan yıldızı Balıkesir Organize Sanayi Bölgesi’nde yapımı tamamlanan tesislerin açılışı için Bakanımızı Balıkesir’imizde ağırlamaktan büyük mutluluk duyacağız” dedi. Çiğdem AKBAY

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here