Akın Ailesi’ne İstiklal Madalyası takdim edildi

0
105

CHP Balıkesir Milletvekili Ahmet Akın’ın İstiklal Madalyası ile taltif edilen dedesi Ahmet Akın’ın adına İstiklal Madalyası oğlu Dursun Akın, torunları Ahmet Akın, Akın Akın ve Cenk Akın’a Gönen’de teslim edildi.

Balıkesir’in İstiklal Madalyası alması için mücadele veren CHP Genel Başkan Yardımcısı Balıkesir Milletvekili Ahmet Akın’ın dedesi Gönenli Milis Ahmet Akın’a Akıncı Müfrezesi ile Milli Ordunun kuruluşundaki hizmetlerin karşılığı olarak İstiklal Madalyası verildi.

Milletvekili Ahmet Akın, “Kuva-yı Milliye’nin Başkenti Balıkesir’in evladı olarak, Kurtuluş Savaşı’nda Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün komutasında canlarını hiçe sayarak vatan için, bayrak için özgürlük ve bağımsızlık için mücadele verenlerin torunları olarak göğsümüzde büyük bir gurur taşıyoruz” dedi. Kuvayı Milliye’nin en güçlü, en kuvvetli halkası olan Balıkesir’in kahraman yiğitlerini minnet ve şükranla andığını söyledi.

Akın, dedesi Milis Ahmet Akın’a İstiklal Madalyası verilmesini şöyle değerlendirdi:

“Balıkesirli hemşehrilerim gibi Balıkesir’in yiğit evlatlarının torunları olmaktan gurur duyuyorum. Türk Milleti’nin emperyalizmin işgaline karşı gösterdiği vatanseverlik duygusu ile bu uğurda verdikleri mücadelenin bir neferi olan dedem Ahmet Akın, 17 yaşından 22 yaşına kadar işgallere karşı direnmiş, düzenli ordunun kurulması ile Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün liderliğinde vatan topraklarının işgalden temizlenmesinde Milli Mücadele Gazisi olarak canını vatanına siper etmiş. Bu vatan için canlarını feda etmiş aziz şehitlerimizi, gazilerimizi bir kez daha minnetle anıyorum.” Mahmut ACARÖZ

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here