Akın: Emek hırsızlığının sorumlusu Ak Parti iktidarıdır

0
41

CHP Genel Başkan Yardımcısı Ahmet Akın, KPSS’nin iptal edilmesiyle ilgili; “İstismar etmedikleri hiçbir alan kalmadı. Buradaki emek hırsızlığının sorumlusu, AKk Parti iktidarıdır. Evlatlarımızın çalınan yarınlarının hesabını sormak, boynumuzun borcudur ve hesabını soracağız” dedi.

CHP Genel Başkan Yardımcısı Balıkesir Milletvekili Ahmet Akın, ÖSYM Başkanı Bayram Ali Ersoy’un KPSS’nin iptal edildiğini açıklamasının ardından konuya ilişkin açıklama yaptı.

Akın, şunları söyledi: “KPSS skandalıyla birlikte gece yarısı, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından görevden alınıp yerine atanan ÖSYM Başkanı Bayram Ali Ersoy, KPSS’yi iptal etti. Gelinen nokta, çok ama çok acı bir tabloyu ortaya koyuyor. Ülkemizin, nasıl bir iktidarın elinde savrulduğu gerçeği ve bu gerçeğin hepimizin yüreklerini yaktığını ortaya koyuyor. Nasıl yakmasın ki? Varını yoğunu evlatları için feda eden anne ve babalar, gece gündüz demeden emek harcayıp, bir iş umudu yeşertip geleceğe hazırlanan evlatlarımız söz konusu.

“HESABINI SORMAK, BOYNUMUZUN BORCUDUR”

Çalınan sorular mı sadece? Hayır. Ülkemizin teminatı evlatlarımızın geleceği çalınıyor. Ayrıca bu hırsızlıklar, bu skandallar ilk de değil. İstismar etmedikleri hiçbir alan kalmadı. Buradaki emek hırsızlığının sorumlusu, Ak Parti iktidarıdır. Evlatlarımızın çalınan yarınlarının hesabını sormak, boynumuzun borcudur ve hesabını soracağız.” Mahmut ACARÖZ

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here