Balıkesir’e dört ambulans

0
263

Balıkesir İl Sağlık Müdürlüğü’ne 4 Ambulans ve bir UMKE aracı törenle teslim edildi. Ambulansların teslimi Vali Hasan Şıldak, Ak Parti Balıkesir İl Başkanı Ekrem Başaran, Ak Parti Balıkesir Milletvekili Mustafa Canbey, İl Sağlık Müdürlüğü ve sağlık çalışanlarının katıldığı törenle yapıldı.

Ak Parti İl Başkanı Ekrem Başaran, 4 Ambulans ve 1 UMKE aracının İl Sağlık Müdürlüğüne teslimi sonrası yaptığı açıklamada, araçların Balıkesir’in tamamına hizmet edeceklerini söyledi.

Türkiye geneline hizmet etmesi için alınan ambulanslardan 4 tanesini Balıkesir’e kazandırma noktasında pozitif ayrımcılık sağlamış olduklarını belirten Başaran, “Bu ambulanslarımız Karesi, Altıeylül, Susurluk ve Savaştepe ilçelerimizde faaliyet gösterecek. Savaştepe’de faaliyet gösterecek olan ambulansımız 4×4 bir araç. Biliyorsunuz Savaştepe biraz daha dağlık bir bölgemiz. Bu bölgemizde kış şartları ağır geçebiliyor. Bu ağır şartlarda daha rahat ulaşım imkanı sağlayacak, insanlarımıza daha hızlı sağlık hizmetini ulaştırmış olacak” dedi.

“UMKE SAĞLIK ARACI BALIKESİR’İMİZE HAYIRLI OLSUN”

Balıkesir’e UMKE sağlık aracını da kazandırdıklarını ifade eden Başaran, “UMKE aracımız oluşabilecek doğal afet durumlarında, yine kendine dahil olan çadırıyla beraber, seyyar bir acil ünitesi şeklinde çalışabilecek donanıma sahip bir aracımız. Nerede bir ihtiyaç oldu UMKE aracımız oraya gidecek, çadırını kuracak, öncelikle hastalarını ilk kabul edildiği yerde muayene edileceği ve yataklı hizmet verebileceği bir yer olacak.

UMKE aracımız, normal bir acil servisinde hangi cihazlar varsa onları o çadırda kullanıma sunabilecek bir alt yapı sağlıyor. Kısacası ileri noktada mobil sağlık hizmeti veren bir konumda. Şehrimizde de ilk defa konumlanmış oldu. Bu açıdan şehrimize büyük bir katkısı olacaktır. İnşallah hiç kullanmaya gerek olmaz. İhtiyaç olduğunda da bu imkanlarımızı milletimizin istifadesine sunduğumuzu iftiharla ifade edebiliriz. Sağlık araçlarımızın şehrimize hayırlı olmasını diliyorum. Ak Parti olarak ilimizin ne ihtiyacı varsa onu sağlama gayretimiz devam ediyor. Milletimize hizmetlerimiz devam edecek” dedi. Mahmut ACARÖZ

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here