Balıkesirli gençler, Türk diplomasisini konuşacak

0
196

Dış İşleri Bakan Yardımcısı Büyükelçi Yavuz Selim Kıran ile Ak Parti Balıkesir Milletvekili Mustafa Canbey, ‘Merkez Ülke Türkiye’ konulu söyleşide, bugün Avlu Kongre Merkezi’nde gençlerle buluşuyor. Programda kamu diplomasisi ve Türk dış politikası detaylı olarak ele alınacak.

Balıkesir Büyükşehir Belediyesi ve Balıkesir Kent Konseyi Gençlik Meclisi’nin ortaklaşa düzenlediği ‘Merkez Ülke Türkiye’ konulu söyleşide Dış İşleri Bakan Yardımcısı Büyükelçi Yavuz Selim Kıran ile Ak Parti Balıkesir Milletvekili Mustafa Canbey, gençlerle buluşacak.

Kamu diplomasisi ve Türk dış politikasının detaylı olarak ele alınacağı program bugün saat 19:00’da Avlu Balıkesir Kongre Merkezi Ertuğrul Salonu’nda gerçekleşecek.

TÜRKİYE’NİN DİPLOMASİDEKİ ROLÜ KONUŞULACAK

Dış İşleri Bakan Yardımcısı Büyükelçi Yavuz Selim Kıran ile Türkiye Büyük Millet Meclisi Dış İlişkiler Komisyonu, Dijital Mecralar Komisyonu ve Akdeniz PA Üyesi Mustafa Canbey, gençlere Türkiye’nin diplomasideki mevcut durumunu aktaracak.

Yıllardır güneyinde, kuzeyinde ve doğusunda yaşanan çatışmalardan, batısında süren gerilimlerden zarar görmeden yoluna devam eden Türkiye’nin, özellikle Rusya-Ukrayna Savaşı’nın patlak verdiği günden bu yana sergilediği denge politikası ve arabuluculuk rolüyle dış politikadaki gücünün her geçen gün artması ve diplomaside merkez ülke konumuna gelme yolculuğu konuşulacak. Mahmut ACARÖZ

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here