BBP Genel Başkan Yardımcısı Alfatlı: Çare BBP, çare Cumhur İttifakı

0
131

Büyük Birlik Partisi Genel Başkan Yardımcısı Ekrem Alfatlı, parti teşkilatını ve Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Yücel Yılmaz’ı ziyaret etti. Alfatlı, “Tüm iyi ve güzel insanları 2023 seçimlerinde Cumhur ittifakı içinde kendi adı, amblemi ve yetkin adaylarıyla seçimlere girecek Büyük Birlik Partisi’ne oy vermeye davet ediyorum. Çare birbirine benzemez HDP’nin de masanın kendisi olan altılı masa da olamaz. Siz bu masadan milletin sorunlarına bir tane çözüm önerisi duydunuz mu? Çaresiz değilsiniz, çare Büyük Birlik Partisi, çare, Cumhur ittifakı, çare sizsiniz” dedi.

Büyük Birlik Partisi (BBP) Genel Başkan Yardımcısı Ekrem Alfatlı, il teşkilatında İl Başkanı Zeki Uçar ve partililerle bir araya geldi. İl teşkilatında konuşan Genel Başkan Yardımcısı Alfatlı, “Cumhuriyet tarihinin en bağımsız duruşunu sergiliyoruz. Ülkemizin terörle mücadelesi tüm unsurları ile devam ediyor. Allah kahraman ordumuzun, polisimizin güvenlik güçlerimizin yar ve yardımcısı olsun. Fakat ülkemiz, devletimiz, hükümetimiz dış politikada Cumhuriyet tarihine baktığımızda en bağımsız duruşlarını sergilediği yılların içinden geçiyor. Bütün emperyalist sömürücü anlayışta olan Amerika’sına, Avrupa’sına, Rusya’sına, Çin’ine rağmen Kurtuluş Savaşı’ndaki yedi düvele karşı olan mücadele halen devam ediyor.

Bütün bunlara rağmen Türkiye; Libya’da, Azerbaycan’da, Karadeniz’de, Suriye’nin kuzeyinde terörle mücadele ediyor. Irak’ın kuzeyinde Afrika’da dünyanın hangi noktasında olması gerekiyorsa Türkiye orada Allah’ın izniyle. Atan Ertuğrul Gazi gibi Söğüt ruhuyla kuruluşta olan ruh ve cesaretle bundan sonra da mazlum neredeyse orada olacak, zalim neredeyse sonuna kadar onunla mücadele edecektir. Canımızı yakanın canını yakmaya misli ile devam edeceğiz” dedi.

Büyük Birlik Partisi olarak Türkiye’nin, Türk milletinin, Türk devletinin, Doğu Türkistan’ın, Kırım’ın, Türkmeneli’nin, Filistin’in, mavi vatanın ve Cumhur ittifakının tarafında olduklarına dikkat çeken Ekrem Alfatlı, “Bizim duruşumuz tavrımız net. Bu netliği kimsenin bulandırılmasına kafa karıştırmasına bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da müsaade etmeyeceğiz. SİHA’ların üretimini durduracağım diyene mi oy vereceksiniz? Bakın tercihi şurada yapacaksınız. PKK’lıların teröristlerin inlerini bombaladığı için SİHA’ların üretimini durduracağım diyenlere mi oy vereceksiniz yoksa SİHA’ların üretimine destek verip terörle amansız mücadele verenlere mi vereceksiniz? Çaresiz değilsiniz, çare Büyük Birlik Partisi, çare Cumhur ittifakı, çare sizsiniz” dedi. Mahmut ACARÖZ

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here