Canbey’den 100 milyon liralık yatırım müjdesi 

0
152

Ak Parti Balıkesir Milletvekili Mustafa Canbey, geçtiğimiz hafta Havran Ovası Sulama Projesi için Cumhurbaşkanlığından 60 milyon lira ödenek çıkarttıklarını bildirdi. Canbey, “Edremit’e de 50 milyon liralık spor yatırımı ile beş halı saha yapımı projesini onaylattık. Körfez bölgesine 100 milyon lirayı aşan yatırımlar hayırlı olsun” dedi.

Ak Parti Balıkesir Milletvekili Mustafa Canbey, körfez bölgesine 100 milyon lirayı aşan ödenek çıkarttıklarını açıkladı. Edremit’e yapılacak yatırımlarla ilgili açıklama yapan Canbey, “Ak Parti Edremit İlçe Başkanımız Ekrem Umutlu ile Ankara’da bir dizi temaslarda bulunduk. Edremit Sahasına misafir tribünü, yüzme havuzu ve diğer spor yatırımları için yapılan yaklaşık 50 milyon liralık yatırımın yanı sıra 5 mahalleye halı saha yapım işini çözdük” dedi.

“HAVRAN’IN SULAMA PROJESİNE 60 MİLYON LİRALIK ÖDENEK” 

Havran Barajı Sulama Projesi ikinci etabı için 60 milyon liralık ödenek sağlandığını söyleyen Ak Parti Balıkesir Milletvekili Canbey, “Havran Ovası Sulama Projesi için gereken 60 milyon liralık ödeneği, yaptığımız görüşmeler neticesinde sağlamıştık. Çalışmalar hızla sürüyor. Bu sulama projesi tamamlandığında Havran Ovası suya kavuşacak. Sadece Havran’da değil, Edremit Bostancı Ovası, Çıkrıkçı Ovası ve Burhaniye Çoruk Ovası gibi havzadaki diğer ovalar da suyla buluşacak. Balıkesir’imiz verimli topraklarını suyun bereketiyle buluşturmaya devam edeceğiz.

“HİZMETLERİMİZ ARTARAK DEVAM EDECEK”

Edremit’e son derece modern bir kütüphane yaptırdık. İnşaatına başlanan Edremit Hükümet Binası bitmek üzere. KYK yurdunun ihalesine kısa zaman sonra  çıkılacak. Edremit’imize yaptıracağımız, proje ihalesi yapılan ve şu anda projesi çizilen Bölge Hastanesi statüsünde son derece modern bir Devlet Hastanemiz yapılacak. Edremit bu yatırımları hak ediyor. İnşallah çalışmalarımız artarak devam edecek” dedi.

“TÜRKİYE YÜZYILI BALIKESİR YÜZYILI OLACAK”

Balıkesir’e yapılan yatırımlar için Cumhurbaşkanı Erdoğan’a teşekkür eden Mustafa Canbey, “Türkiye’yi doyuran şehir Balıkesir’in tarımsal üretimini arttırmak adına gereken yatırımları yapıyor, çiftimizi destekliyoruz. Üretimden hasada, işletmeden satışa her aşamada sağladığımız desteklerle üreticimizin yanındayız.

Gübre, yem ve mazot desteklemeleriyle maliyetleri düşürürken, sertifikalı tohum ve fidan kullanımını ve üretimini de destekliyoruz. Genç çiftçilere hibe desteği sağlıyor, kırsal kalkınma destekleri ile tarımsal üretim tesislerinin kurulmasına hibe veriyoruz. Tarımsal kredilerde faizleri düşürerek, tarımın birçok alanında üreticilerimize sıfır faizli kredi sağlıyoruz.

“ÜRETİMİ VE HAYVANCILIĞI GELİŞTİRİYORUZ”

Verdiğimiz destekler ve yürüttüğümüz projeler ile hem bitkisel üretimi hem de hayvancılığı geliştiriyoruz, planlı ve kendimize yeterli üretimi hedefliyoruz. Arazi toplulaştırma, güvenilir gıda, işletme bazlı danışmanlık sistemi, eğitim-yayım, tarımsal sigorta ve daha birçok alanda ürettiğimiz yenilikçi çözümlerle daha verimli bir zirai hayat inşa ettik, etmeye de devam ediyoruz. Tüm bu çalışmaların mimarı Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’a Balıkesirli hemşehrilerim adına teşekkür ediyor, şükranlarımızı sunuyorum. Türkiye Yüzyılı aynı zamanda Balıkesir’in de yüzyılı olacaktır. Bu vizyonla ak kadrolar olarak çalışmalarımızı durmaksızın sürdüreceğiz” dedi. Mahmut ACARÖZ

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here