Canbey’den gençlere sürpriz

0
113

Ak Parti Balıkesir Milletvekili Mustafa Canbey, ilk defa oy kullanacak olan gençleri ziyaret ederek, doğum günlerini kutladı.

Ak Parti Balıkesir Milletvekili Mustafa Canbey, 18 yaşını dolduran gençleri ziyaret ederek doğum günlerini kutladı. Demokrasinin en temel vazifesi olan seçme ve seçilme hakkını edinmenin önemine değinen Milletvekili Canbey, “İlk defa oy kullanacak olan genç kardeşlerimizi ziyaret ederek, doğum günlerini kutladık. Rabbim sağlıklı uzun ömürler versin. Gençliğin enerjisini ülkemizin yönetimine entegre edebilmek maksadıyla seçilme yaşını Ak Parti olarak 18 yaşına indirdik. Bunu yapmış olmak için de yapmadık. 18 yaşında bir genç kardeşimizi Milletvekili adayı yaparak TBMM’nin en genç milletvekili yine Ak Parti’mizden seçildi. Biz gençlerimizin, gençler de bizim yanımızda” dedi.

Ak Parti’nin sadece bugüne yönelik politikalar üreten bir parti olmadığının altını çizen Mustafa Canbey, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın ‘Türkiye Yüzyılı’ hedefi ile ülkemizin gelecek vizyonunu da ortaya koyduğunu söyledi.

Ak Parti Karesi İlçe Başkanlığı’nda gençlik kolları teşkilatı ile toplantı gerçekleştiren Canbey, “Ak Parti Karesi İlçe Başkanlığımızda; Gençlik Kolları Marmara Koordinatörü Tayfun Arşınkol, İl Gençlik Kolları Başkanımız Hüseyin Murat Uysal, Karesi Gençlik Kolları Başkanımız Kamil Yağız Yılmaz ve gençlik teşkilatımız ile istişare ve değerlendirme toplantımızı gerçekleştirdik. Türkiye Yüzyılı için canla başla çalışan Ak gençlerimize şükranlarımı sunuyorum” dedi.

Gençlerle buluşan Canbey, Ak Parti Gençlik Kolları Başkanlığı’nın yürüttüğü ‘İlk Oyum Ak Parti’ye İlk Oyum Erdoğan’a’ programına katıldı.

Canbey, “TBMM’de 35 yaş altında 14 milletvekilimiz bulunuyor. Ak Parti sayesinde gençler parlamentoda çok güçlü bir şekilde temsil ediliyor. Yine belediyelerde 35 yaşının altında 1472 meclis üyemizle yerel yönetimlerde de gençlerimizin temsil haklarını güçlü bir şekilde koruyoruz” dedi. Mustafa ATİK

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here