Çelik, hayvancının sorunlarını dinledi

0
59

Ak Parti Balıkesir Milletvekili Adil Çelik, Altıeylül Belediye Başkanı Hasan Avcı ve Ak Parti Altıeylül İlçe Başkanı Ömer Munis ile HAYKOOP Başkanı Faruk Özen’i ziyaret ederek, et ve süt üreticilerinin sorunlarını dinledi.

Balıkesir Bölgesi Hayvancılık Kooperatifleri (HAYKOOP) Birliği Başkanı Faruk Özen ve yönetim kurulu üyelerini ziyaret eden Ak Parti Balıkesir Milletvekili Adil Çelik, et ve süt üreticilerinin sorunlarını dinledi.

Çelik, “Sosyal medyada ve basın organlarında çıkan açıklamalarınızı görüyorum. Bu konuda ve ilgili bakanlıklara taleplerinizi iletmek ve çözüm çıkarmak adına daha detaylı ve yerinde bilgi almak istedim” dedi.

HAYKOOP Başkanı Faruk Özen ve yönetim kurulu üyeleri, Milletvekili Adil Çelik’e hayvancılık sektörünün içinde bulunduğu sıkıntıları belgeler ve tablolar eşliğinde anlattı.

ÖZEN: MÜCADELEMİZ SÜRECEK

Milletvekili Adil Çelik’in ziyaretiyle ilgili açıklama yapan HAYKOOP Başkanı Faruk Özen, “Süt fiyatı 7,5 TL olarak üreticiye para bırakmıyor. Artan maliyetler karşısında kazancımız düşerken, el emeğini yok sayarak kazanabildiğimiz cüzi miktar kazançta hane geçimine yeterli olmuyor.

“MALİYE BAKANLIĞI İLE YAPTIĞIMIZ GÖRÜŞMEDEN SONUÇ ALAMADIK”

Bununla ilgili geçtiğimiz hafta Maliye Bakanlığı ile yaptığımız görüşmeden istediğimiz sonucu alamadık. Bunun üzerine serzeniş içerikli yaptığımız açıklamalar milletvekilimizin dikkatini çekmiş ve birinci ağızdan dinlemek istemiş. Çok memnun olduk. Süreci ve durumu kendisine aktardık. 1 Ekim’de meclis açılacak. Meclis çatısı altında ve bakanlıklar nezdinde üreticinin beklentilerine çözüm aramasını talep ettik. İlgisinden dolayı Milletvekilimize, Belediye Başkanımıza ve İlçe Başkanımıza teşekkür ediyorum. Süt fiyatlarının tatmin edici seviyeye yükselmesi için her alanda mücadelemiz devam edecek” dedi. Mustafa ATİK

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here