CHP Altıeylül İlçe Başkanı Şehirli: İşçi, memur, emekliye de ek bütçe verilsin

0
147

CHP Altıeylül İlçe Başkanı Hakan Şehirli, işçi, memur, emekliler için ek bütçe verilmesini istedi.

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Altıeylül İlçe Başkanı Hakan Şehirli, tarihi zirvelere çıkan enflasyonla her gün yeni bir zam haberine uyanan vatandaşların da ek bütçe istediğini söyledi.

Yılbaşında asgari ücrete yapılan yüzde 50’lik zammın ardından Şubat ayında enflasyonun yüzde 54.4’e yükselmesiyle birlikte maaşların enflasyona karşı erimeye başladığını anlatan Şehirli, “Hayat pahalılığı  karşında büyük bir geçim derdine düşen memur, emekli ve işçiler, TBMM’de kabul edilen ek bütçeye işaret ederek, Temmuz’da yeni bir zam, yeni bir bütçe talep ediyorlar” dedi.

“İKTİDARIN DEĞİŞMESİ LAZIM”

Hayat pahalılığına dur demek için iktidarın ve düzenin değişmesi gerektiğini ifade eden Şehirli, “İlk seçimde bu düzenin değişeceğine inanıyorum. Vatandaşlarla birlikte bunu yapacağız. CHP iktidarında yolsuzluk, arsızlık olmayacak” diye konuştu.

“TENCERELER KAYNAMIYOR”

Şehirli, vatandaşların geçim derdinde olduğunu vurgulayarak, “Asgari ücretliler zor günler yaşıyor” dedi. 4 bin 253 lira alan asgari ücretli bir ailenin, kira, elektrik, doğalgaz, telefon, su gibi zorunlu faturaları ödedikten sonra ay sonuna kadar geçinebilmek için elinde 200 lira kaldığını ifade eden Şehirli, “Mutfakta yangın var. Tencereler kaynamıyor” dedi.

“PİYASADA YANGIN DEVAM EDİYOR”

Hakan Şehirli, açıklamasında piyasadaki yangının devam ettiğini ifade ederek, “Her şeye zam geliyor. Elektriğe, akaryakıta, doğalgaza bu kadar zam gelirse, piyasa da etkileniyor. Bu millet ne yapacak, nasıl geçinecek? Asgari ücretlinin geçinebilmesi de market sepetini doldurabilmesi de mümkün değil” diye konuştu. Cengiz GÜNER

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here