CHP Balıkesir İl Başkanı Köybaşı: İkametgah konusunda hassas olmalıyız

0
52

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) İl Başkanı Erden Köybaşı, vatandaşları ikametgahları konusunda uyardı. Köybaşı, “İnsanlar yazın Balıkesir’de kışın büyük şehirlerde yaşarken ikametgahlarını Balıkesir olarak belirtsinler. Çünkü belediyelere nüfusumuz kadar bütçe veriliyor. Haliyle yaz ve kış nüfusları oranında büyük bir orantısızlık yaşanıyor. Bizler de bundan fazlasıyla etkileniyoruz” dedi.

Görevi geldiği günden bu yana mesai mefhumu gözetmeksizin çalışan CHP İl Başkanı Köybaşı, yerel gündemle ilgili değerlendirmede bulundu. Balıkesir’in her köşesini çok iyi bildiğinin altını çizen Köybaşı, Balıkesir’in iktidar sebebiyle yatırımda eksik kaldığını söyledi.

Köybaşı, “Balıkesir aslında herkesin çok iyi bildiği bir şehir. Kültürel, turizm, sanayi vb. her açıdan mükemmel bir iliz. Fakat iktidar sebebiyle biz yeterince destek alamıyoruz. Örnek Bandırma. Tam tamına sanayi bölgesi ama gel gör ki yol bile yok. Devlet Demir Yolları, lojistik köy yolu yapılacak dedi o da yılan hikayesine döndü. AKP yüzünden Balıkesir’e ihanet ediliyor. Gerek duyulmayan, göz boyanan yapılarla gölgede kalmış bir şehir olarak tarihe geçiyoruz. Ama genel seçimlerden sonra gelen yerel seçimlerde halkın teveccühü ile yönetime geleceğiz ve gereken tüm işlemleri yapacağız. Bizim duyurumuz şu ki insanlar yazın Balıkesir’de kışın büyük şehirlerde yaşarken ikametgahlarını Balıkesir olarak belirtsinler. Çünkü belediyelere nüfusumuz kadar bütçe veriliyor. Haliyle yaz ve kış nüfusları oranında büyük bir orantısızlık yaşanıyor. Bizler de bundan fazlasıyla etkileniyoruz” dedi. Mahmut ACARÖZ

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here