CHP Balıkesir İl Başkanı Sarı’dan destek mesajı: Kaftancıoğlu yalnız değildir

0
228

CHP Balıkesir İl Başkanı Serkan Sarı, CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu’na verilen hapis cezası ve siyasi yasak cezalarına ilişkin konuştu. Başkan Sarı, “Kaftancıoğlu yalnız değildir” dedi.

Yargıtay 3’üncü Ceza Dairesi’nin, CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu’na, sosyal medya paylaşımları nedeniyle ‘kamu görevlisine hakaret’, ‘Türkiye Cumhuriyeti Devletini alenen aşağılamak’ ve ‘Cumhurbaşkanına hakaret’ suçlarından verilen toplam 4 yıl 11 ay 20 gün hapis cezasını onadığını anımsatan Sarı, mesaj yayınlayarak, İstanbul il başkanı Canan Kaftancıoğlu’na destek verdi.

Başkan Sarı, “Kaftancıoğlu’na verilen hapis ve cezası ve siyasi yasağı kesinlikle kabul etmiyoruz. Verilen cezanın ülkemizde hukukun hangi noktalara geldiğini göstermektedir. Türkiye’de cezalar artık hukuksal değil siyasal olarak verilmeye başlanmıştır. Bunun en büyük göstergesi de İstanbul il başkanımıza verilen ceza olmuştur. Kesinlikle siyasi bir karar olan bu cezayı asla kabul etmiyor ve başkanımızın yanında olduğumuzu belirtmek istiyorum. Canan Kaftancıoğlu yalnız değildir” dedi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here