CHP Balıkesir İl Kadın Kolları Başkanı Yahşi: Bu ülkede muhalif ve kadın olmak zor

0
184

CHP Balıkesir İl Kadın Kolları Başkanı Ayşe Pınar Yahşi, CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu hakkında verilen karara tepki gösterdi. Yahşi, “Bu ülkede siyasetçi olmak zor. Bu ülkede hem siyasetçi hem muhalif olmak daha zor. Bu ülkede hem siyasetçi hem muhalif hem de kadın olmak en zor. Canan Kaftancıoğlu, bütün bu zorlukların karşısında yılmadan, pes etmeden mücadele eden güçlü bir kadın siyasetçidir. Canan yüreklidir, Canan cesurdur, Canan bizimdir, Canan Türkiye’nindir. Onun yanında halk var. O yüzden Canan Kaftancıoğlu’nu yasaklarınızla yalnızlaştıramazsınız” dedi.

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) İl Kadın Kolları Başkanı Ayşe Pınar Yahşi, parti binasında düzenlediği toplantıda CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu, hakkında verilen karara tepki gösterdi, kadınları bugün İstanbul Maltepe’de yapılacak mitinge davet etti.

Yahşi, “Cumhuriyet Halk Partisi Kadın Kolları olarak bugün 81 ilde ve 973 ilçede bu hukuksuz karara karşı tek ses olduk. Sonda söyleyeceğimizi en başta söyleyelim, tek adam rejimi, kadının gücünden korktu; çünkü şunu çok iyi biliyor. Bu ülkede siyasetçi olmak zor. Bu ülkede hem siyasetçi hem muhalif olmak daha zor. Bu ülkede hem siyasetçi hem muhalif hem de kadın olmak en zor.

Canan Kaftancıoğlu, bütün bu zorlukların karşısında yılmadan, pes etmeden mücadele eden güçlü bir kadın siyasetçidir. Canan yüreklidir, Canan cesurdur, Canan bizimdir, Canan Türkiye’nindir. O’nun yanında halk var. O yüzden Canan Kaftancıoğlu’nu yasaklarınızla yalnızlaştıramazsınız. İstanbul İl Başkanımız görevinin başındadır ve parti çalışmalarımıza hız kesmeden devam etmektedir. Biz kadınlar, Türkiye Cumhuriyeti’nin bir hukuk devleti olduğunu yok sayanlara boyun eğmiyoruz. Bu hukuksuz kararı tanımıyoruz.

Bu ülkede hakkı, hukuku ve adaleti sağlamak için Genel Başkanımız Kemal Kılıçdaroğlu öncülüğünde Milletin Sesi mitinginde buluşuyoruz.  Bugün İstanbul Maltepe’de yapacağımız miting için tüm kadınlara çağrı yapıyoruz. Gelin. Hukuksuzluğa karşı birlik olalım. Bu kararın ardından gelebilecek diğer hukuksuz uygulamalara set çekelim. Ülkemizi karanlığa sürüklemek isteyenlere izin vermeyelim. Biz kadınların azminin ve kararlığının önünde hiçbir kuvvetin duramayacağını gösterelim” dedi. Mahmut ACARÖZ

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here