CHP Balıkesir Milletvekili Aytekin: Gönül belediyeciliği diyorlardı israf belediyeciliği çıktı

0
114

CHP Balıkesir Milletvekili Ensar Aytekin, Büyükşehir Belediyesi’nin yurtdışı gezilerini eleştirdi. Aytekin, “AKP’lilerin doymak bilmez iştahı yüzünden Balıkesir ülke gündeminden düşmüyor. Ülkede yaygın bir kriz varken, herkes kan ağlıyorken, Balıkesirli hemşerilerimiz borç içinde gün geçirirken AKP’liler Han-ı Yağma şiirindeki gibi yeme içme gezme derdine düştü” dedi.

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Balıkesir Milletvekili Ensar Aytekin, Balıkesir Büyükşehir Belediyesi’nin yaptığının gönül belediyeciliği değil israf belediyeciliği olduğunu iddia etti.

Aytekin, “Gönül belediyeciliği diyorlardı, gördük ki yaptıkları israf belediyeciliğiymiş. İsraf bunlara göre haram falan da değil. Tanıtım için şartmış. Habitat toplantısı diye gittikleri Amerika’da yediler içtiler, gezdiler tozdular, gelmeye yakın da biz buraya Habitat için geldik unuttuk, hadi şu işi de halledelim dediler. Arıtma tesisi yapmaktan acizlerin Habitat programı konusundaki bu çelişkisi de izaha muhtaçtır.

Göreve geldiği günden bugüne Balıkesir halkının gözünü boyayan, muhalefetin olduğu yerlerde oy için şirinlikler yapan, kendine teşekkür pankartları astıran, kanalizasyon isteyen halkın pankartlarını zabıtalarla toplatan Yücel Yılmaz , temsil ağırlama gideri kaleminde Türkiye rekoru kırmıştı. Şimdi temsil ağırlamanın kalemini gizleyerek, yurtdışı ziyaretleriyle gezmeye devam ediyor. Doymadın mı Yücel Başkan, daha ne istiyorsun Balıkesir’den?” dedi.

Temiz kalple AKP’ye oy veren vatandaşların bu rezaletleri görünce, kendini sorumlu görüp vicdan azabı duyduğunu kaydeden Milletvekili Ensar Aytekin, açıklamasına şöyle devam etti:

“Ama AKP’li yetkililer kendi seçmeninin duyduğu azabın yüzde birini bile taşımıyor. Utanma duygusunu yitirmiş şekilde hayatlarını sürdürüyor, zevki sefalarını yaşıyor. Kendileri rezil olmuyormuş gibi Balıkesir’i tüm Türkiye’ye de görgüsüzlükleriyle manşet ediyorlar.

İnsanlar evden işe bir tek ekmekle gitse kendini şanslı hissediyor. Babalar eve aman bir şey istemesin diye çocukları uyuduktan sonra gidiyor. Balıkesir’de yüzlerce öğrenci ulaşım problemi yaşıyor, okuldan mahrum kalıyor. Beslenme çantaları boş kalıyor. AKP’lilerin yarattığı kriz bütün ülkeyi, bütün Balıkesir’i perişan ediyor. Ama beyler ülke ülke geziyor ve bunu da kimse itiraz etmesin diye çalışma ziyareti olarak görüyor.

“DURSUNBEY YOLUNUN BİTMESİ İÇİN KAÇ KİŞİNİN ÖLMESİ GEREKİYOR?”

11 kişiyle Amerika’da ne işin var senin Yücel Başkan, aynı 11 kişi madem bu kadar kudretli, toplayıp hepsini Dursunbey yolunu bitirseydin de Haziran’daki o kaza yaşanmasaydı. Tedbir alsaydın da daha dün o kazada hemşire Büşra kardeşimiz hayatını kaybetmeseydi. 4 yaşındaki Fatih Aybars annesiz kalmasaydı. Bu yolun bitmesi için kaç kişinin ölmesi gerekiyor?

Boş boş gezip duracağına Balıkesir’deki çocukların mağduriyetlerini gider. Öğrenciyi, üniversiteliyi ücretsiz taşı. Bırak bütçe açık verirse bu yüzden versin, tek kelime edersek tüm Balıkesir yakamıza yapışsın.” Mahmut ACARÖZ

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here