CHP Balıkesir Milletvekili Şahin: Tarihe sahip çıkmaya devam edeceğim

0
99

CHP Balıkesir Milletvekili Op. Dr. Fikret Şahin, Balıkesir’in tarihi dokusunun yok edilmemesi için verdiği mücadeleye dikkat çekti, Koca Saat bölgesindeki yapılaşmaya müdahale etmesi için Çevre ve Şehircilik Bakanı ile görüşeceğini söyledi.

Parti binasında İl Başkanı Serkan Sarı ve Altıeylül İlçe Başkanı Hakan Şehirli ile birlikte basın toplantısı düzenleyen Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Balıkesir Milletvekili Op. Dr. Fikret Şahin, Balıkesir’in tarihi dokusunun yok edilmemesi için verdiği mücadeleyi sürdüreceğini söyledi.

Şahin, “Balıkesir’e Bursa ve İzmir yönünden girdiğinizde yoğun betonlaşma ile karşı karşıya kalıyorsunuz. Balıkesir giderek, İstanbul’un Ak Parti dönemi gibi betonlaşıyor. 1319 yılında yapılan Hacı Ali Camii, 1470 yılında yapılan Hacı Ömer Camii, Koca Saat, Kuva-yi Milliye Müzesi ve Şadırvan’ın olduğu bölge beton yığınla kaplanıyor. Şadırvanı taşıma gibi saçma sapan düşünceler var. Bu bölgeye böyle bir bina yapılamaz, bu tarihi yapılara ihanettir. Çevre ve Şehircilik Bakanı Balıkesir’e geldiğinde Zağnos Paşa Camii’nin karşısındaki binayı traşlattı. Bakan ile görüşüp bu binanın da traşlanmasını isteyeceğim. Bu Balıkesir’in kültürel hafızası için önemli” dedi.

Milletvekili Şahin, toplantıda sağlıkta vatandaşların randevu alamadığını, hem vatandaşların hem de hastane çalışanlarının memnuniyetsizlik yaşadığını söyledi. 400 yataklı Balıkesir Devlet Hastanesi inşaatının hala ihalesinin yapılamadığına dikkat çeken Şahin, yapım ihalesi beklerken, hastanenin yıkım ihalesinin yapıldığını söyledi. Mahmut ACARÖZ

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here