CHP Genel Başkan Yardımcısı Akın: Yaz gelince, Balıkesir de, Türkiye de diken üstünde

0
112

CHP Genel Başkan Yardımcısı Ahmet Akın, orman yangınları konusunda iktidarın geçmişten ders almadığının bir kez daha ortaya çıktığını söyledi. Akın, “Ak Parti iktidarının orman yangınlarını önleme politikası yanlış. Söndürme karnesi de zayıf. Bu yangınları söndürmek de önlemek de iktidarın sorumluluğudur. Balıkesir’in yaklaşık 650 bin hektarlık orman alanına sahip ve orman yangınları konusunda çok hassas bir bölgede. Yaz gelince Balıkesirliler diken üstünde olmak istemiyor” dedi.

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkan Yardımcısı Balıkesir Milletvekili Ahmet Akın, Ayvalık’ta esnaf ve meslek odalarına ziyaretler gerçekleştirdi. Akın, CHP Ayvalık İlçe Başkanı Hüseyin Şalmanlı, Belediye Başkanı Mesut Ergin, belediye meclis üyeleri ile birlikte Ayvalık Ticaret Odası, Ziraat Odası, Mimarlar Odası, Esnaf ve Sanatkarlar Odası ile Şoförler ve Otomobilciler Odasını ziyaret etti.

Esnafın ve özellikle şoför esnafının büyük sorunlar yaşadığına dikkat çeken CHP Genel Başkan Yardımcısı Balıkesir Milletvekili Ahmet Akın, şoför esnafının araçları dolsa da sık sık zamlanan akaryakıt fiyatları yüzünden zarar ettiklerini söyledi.

Akın, “Esnaf kepenk kapatıyor. Şoför esnafı kontak kapatma noktasında. Sorumlusu Ak Parti iktidarıdır. Esnaf kan ağlıyor. Az kaldı. Çözüm bizde” diye konuştu.

“İKTİDAR ORMAN YANGINLARINI İZLİYOR”

Orman yangınları ile mücadeleyi de değerlendiren Akın, “Mücadeleyi orman yangınlarının yaşandığı sahada emekçi orman işçileri, itfaiye, polis ve vatandaşlarımız veriyor. İktidar izliyor. İktidarın mücadele karnesi zayıf. Balıkesir’de bildiğiniz gibi orman yangınları tehdidi altında. Yaz gelince Balıkesirler de diken üstünde” dedi. Mahmut ACARÖZ

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here