CHP Milletvekili aday adayı Sarı: İlaç yok ilaç!..

0
61

CHP Balıkesir Milletvekili aday adayı Serkan Sarı, ülke gündemine ilişkin değerlendirmede bulundu. Her sektör gibi ilaç sektörünün de sekteye uğradığını ifade eden Sarı, “Dört ay sonra her bakımdan büyük bir enkaz devralacağız” dedi.

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Balıkesir Milletvekili aday adayı Eczacı Serkan Sarı, Türkiye’nin yeni yıla ilaç erişiminde yaşanan sorunlarla birlikte girdiğini söyledi.

Sarı, “İlaç tedarik sıkıntısına çözüm üretilmeye çalışılsa da hala eczanelere gidildiğinde birçok ilaca ulaşılamıyor. Hastalar uzun kuyrukların yanı sıra eczane eczane dolaşarak reçetelerindeki ilacı aramak durumunda kalıyor. Sağlık sektörünü biz yücelttik diyorlar. Övünüyorlar, kibirleniyorlar. Ama görüyoruz ki; eczanelerde ilaç yok. Depolarda saklıyorlar diyorlar bu zamana kadar resmi bir belge de önümüze koyamadılar. Sürekli insanlara boş umutlar, palavra satıyorlar; oysa ülkede ilaç yok ilaç. Her şeyi çürüttüler. Sattılar, yıktılar, yok ettiler. İnsanlar en önemli ilaçları bulamıyorlar. Kimisi buluyor ama pahalı diye alamıyor. Dört ay sonra el atacağımız konulardan biri de ilaç. Devleti harap şekilde bize teslim edecekler ama toparlayacağız merak etmeyin” dedi. Mustafa ATİK

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here