CHP Milletvekili Aytekin: Köy merasına cezaevi yapacaklar 

0
112

CHP Balıkesir Milletvekili Ensar Aytekin, İvrindi’ye bağlı Gökçeyazı Mahallesi’nin merasına açık cezaevi yapılmak istendiğini söyledi. Aytekin, “Tarım ve hayvancılığı bitiren, yem fiyatları karşısında üreticiyi işinden eden AKP iktidarı şimdi de köylülerin merasına göz dikti” dedi.

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Balıkesir Milletvekili Ensar Aytekin, ülkede tarım krizi yaşanırken, hayvan varlığında ciddi azalma varken, yurtdışından yem ve saman ithal edilirken, AKP’nin eldeki kaynakları kurutma konusunda kararlılığını sürdürdüğünü söyledi. Aytekin, “İvrindi Gökçeyazı’nın merasına cezaevi yapmayı düşünerek, üretimi tamamen ortadan kaldırmak istiyorlar” dedi.

Milletvekili Aytekin, “AKP’nin plansız programsız işleri bu sefer İvrindi’de karşımıza çıktı. Gökçeyazı Köseağalar Mahallesi Ağılüstü mevkiinde yer alan toplam 925 bin metrekarelik mera vasıflarındaki taşınmazların, vasıflarının değiştirilerek açık cezaevi yapılması konusunda projelendirmeler başladı. Köy Muhtarlarının ve yörede yaşayan sakinlerin isyan ettiği bu durum, AKP’nin vatandaşı çaresiz bırakmasının yeni bir örneği oldu. 8 binden fazla hayvan varlığına sahip Gökçeyazı’nın merasını elinden alıp, buraya cezaevi yapmak hangi aklın ürünüdür anlamak imkansız. Koca İvrindi’de yer mi kalmadı da köylülerin merasına göz diktiniz?

“BU YANLIŞTAN DÖNMEYE DAVET EDİYORUZ”

Ülkenin meralarında ciddi azalma varken, mevcut haliyle üreticiler zorlanırken, bir de tutup bu meraların vasfını değiştirip köylüyü, hayvancıyı mağdur etmek ve Balıkesir gibi hayvancılık faaliyetleriyle geçimini sürdüren bir yerleşim yerini yokluğa terk etmek demektir.

İvrindi Gökçeyazılı hemşehrilerimiz imzalarını toplayarak ilgili yerlere konuyu taşımışlardır. Toplanacak Mera Komisyonunun kararının köylüyü ve hayvancılığı korumak olması gerektiğini umuyoruz. Aksi halde bu konu telafisi mümkün olmayan hatalara sebebiyet verecektir. Halka rağmen hiçbir şey yapılamayacağını AKP’lilerin öğrenmesi gerekmektedir. Kendilerini bu yanlıştan dönmeye davet ediyoruz” dedi. Mahmut ACARÖZ

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here