“Derhal bulunmalılar!”

0
97

CHP Genel Başkan Yardımcısı Balıkesir Milletvekili Ahmet Akın, Burhaniye’deki Kuvayı Milliye Anıtı’na yapılan saldırıyı kınadı. Akın, “Çok açık bir provokasyon olan bu saldırıyı gerçekleştirenler derhal bulunmalı” dedi.

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkan Yardımcısı Balıkesir Milletvekili Ahmet Akın, Burhaniye’deki Kuvayı Milliye Anıtı’na yapılan saldırıyı yazılı açıklamayla kınadı.

Milletvekili Akın, “Burhaniye ilçemizdeki anıta yapılan saldırı Kuvayı Milliye’nin başkenti Balıkesir’in tarihine, milli mücadelemize yapılan bir saldırıdır. İstiklal Madalyasını hak eden Balıkesir’imize yapılan bu saldırı çok açık bir provokasyondur. Bu saldırı içinde kimler varsa bir an önce bulunmalı ve yargı önüne çıkarılmalıdır.

Kuvayı Milliye Anıtı, Gazi Mustafa Kemal Atatürk liderliğinde emperyalizme karşı direnişimizin, Milli Mücadelemizin sembolü, Kuvayı Milliye’nin simgesidir. Bu anıta yapılan saldırıyı kim nerenden ve nasıl cesaret alıyor? Bu hain saldırı Balıkesir’e saldırmak, Burhaniye’ye saldırmak ve hemşerilerimin milli değerlerine saldırmaktır. Bu çirkin saldırı ülkemize yapılabilecek nankörlüktür. Bu çirkin saldırıyı şiddetle kınıyor ve lanetliyorum” dedi. Mustafa ATİK

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here