DEVA Partisi ilçe başkanları Erdek’te toplandı

0
141

DEVA Partisi’nin 21. İlçe Başkanları toplantısı Erdek’te yapıldı. DEVA Partisi İl Başkanı Kemal Aydemir başkanlığında yapılan 21. İlçe Başkanları toplantısına İl Teşkilat Başkanı Soner Avcı, İl Kurumsal İletişim, Tanıtım Başkanı ve Ege Bölge Koordinatörü Tuğrul Sözat, İl Uyuşmazlık ve Çözüm Kurulu Başkanı Şener Şeker, ev sahibi Erdek İlçe Başkanı Murat Sever ve ilçe başkanları katıldı.

Toplantıda teşkilatların son durumu, üyelikler ve mahalle teşkilatlarının değerlendirmeleri yapıldı. Nisan ayında başarı gösteren Ayvalık, Karesi ve Sındırgı İlçe Başkanlarına plaket taktim edildi.

Toplantı sonrası yemekte bir araya gelen DEVA partililer Erdek merkezde Çarşı esnafına da bir dizi ziyaret gerçekleştirdi.

Deva Partisi Balıkesir İl Başkanı Kemal Aydemir, “Tabi ülkemizin durumu hiç iç açıcı değil. İnsanlarımız mutsuz, insanlarımız umutsuz. Yatağa aç giren çocuklarımız varken, borcunu ödeyemediği için, evine ekmek getiremediği için intihar eden babalar varken, semt pazarları sonrası çürük meyve sebzeleri toplayan, çöplerden ekmek toplayan vatandaşlarımız çoğalmışken kısacası memleketimiz iflasın eşiğine gelmişken ebetteki boş durmazdık. Elbette ki tepkisiz olamazdık ve olmayacağız. Yapılan iyi şeyleri nasıl takdir ediyorsak, yapılmayan ya da yanlış yapılanları da eleştirmek boynumuzun borcudur’’ dedi.

Kimsenin DEVA Partisinden kör muhalefet yapmayı beklememesi gerektiğini kaydeden Aydemir, “Bu ülkenin en az iktidar kadar muhalefet problemi olduğu aşikârdır. Herkes başını öne eğip düşünmeli, icraatlarının muhasebesini yapmalıdır. Biz şu an bir muhalefet partisiyiz. İktidarın yanlış politikalarını eleştiriyoruz evet ama doğrusunun nasıl yapılacağı konusunda da eylem planlarımızı ortaya koyuyoruz. Kuru kuruya eleştiri bizim lugatımızda yok’’ diye konuştu.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here