Doktor vekilden çağrı: Yasağı devam ettirin

0
385

CHP Balıkesir Milletvekili Op. Dr. Fikret Şahin, TBMM’de yaptığı konuşmada, hafta sonu için getirilen sokağa çıkma yasağı  ile hükümetin ‘biz bize bulaştırırız” kampanyası başlattığını iddia etti. 48 saatlik sokağa çıkma yasağının bilimsel yanı olmadığını ileri süren Şahin, “Madem sokağa çıkma yasağı ilan ettiniz, hiç olmazsa bunu 14 gün devam ettirin” dedi.

İlan edilen sokağa çıkma yasağıyla bir kez daha  iktidarın salgın yönetiminde başarısız olduğunu gösterdiğini söyleyen CHP Balıkesir Milletvekili Op. Dr. Fikret Şahin, “Dünyanın hiçbir yerinde olmayan bir uygulamayla sokağa çıkma yasağı ilan edildi. Üstelik 48 saatliğine. Yurt dışından ülkemize gelen vatandaşlarımızı 14 gün izolasyona alıyoruz. Ama 48 saatliğine vatandaşımızdan kendisini izole etmesini istiyoruz. 48 saatliğine sadece hafta sonunu kapsayan sokağa çıkma yasağı ilan edilmesinin bilimsel yanı nedir? Madem sokağa çıkma yasağı ilan ettiniz, hiç olmazsa bunu 14 gün devam ettirin” dedi.

Alınan kararla cuma gecesi pek çok vatandaşın sokaklara döküldüğünü; böylece salgın yönetiminde tedavi aşamasından sürü bağışıklığı sistemine geçildiğini iddia eden Şahin, “Biz Bize Yeteriz kampanyasından sonra ‘Biz Bize Bulaştırırız’  kampanyası başlattınız’’ diye konuştu.  Şahin şöyle devam etti :

“TOPYEKUN MÜCADELE ETMELİYİZ”

“Olağanüstü zamanları hep birlikte yaşıyoruz. Böyle bir zamanda Cumhurbaşkanı neden tüm siyasi parti liderlerini toplamıyor? Neden ortak aklı devreye sokmuyorsunuz? Tüm siyasi partilerimizde hekim milletvekilleri var. Neden bu kişileri de Bilim Kurulu’na dâhil etmiyorsunuz? Neden ilgili meslek örgütleri dışlanıyor? Böyle bir dönemde artık topyekun mücadele etmeliyiz. Bakın bir maskeyi dahi dağıtmayı beceremediniz. Önce PTT dağıtacak dediniz. Bir hafta geçti ortada maske yok. E-devlet üzerinden dediniz. Öyle de olmadı. Şimdi eczaneler dağıtacak diyorsunuz ama eczanelerden de maske alamıyor vatandaş. İşte getirdiğiniz Cumhurbaşkanlığı sistemi ortada. Ülke yönetilmiyor, savruluyor. Sizlerde vatandaşlarımıza yazık ediyorsunuz. Gelin ortak bir şekilde bu mücadeleyi hep birlikte verelim.” (Haber Merkezi)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here