“Enflasyon kadın ve çocukları fena vurdu”

0
315

CHP Karesi İlçe Başkanı Dilek Yalçın, yanlış ekonomi politikaları ve hatalı kararlarda ısrarla kontrolden çıkan enflasyonun, vatandaşın alım gücünü düşürerek yaşamı bir çok insan için pahalılaştırdığını, adeta nefes alınamaz hale getirdiğini söyledi.

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Karesi İlçe Başkanı Dilek Yalçın, siftahsız işyerlerini kapatan esnafın, mahsulünün maliyetini alamadan satan çiftçinin, açlık sınırının altında gelirle geçinmeye çalışan işçinin, emeklinin ve dar gelirlilerin, hane halkı olarak kadınlar ve çocukların her geçen gün yetmeyen gelirleri ile yoksullar ordusunun büyüyen kıtalarına eklendiklerini söyledi.

Yalçın, “Biz ilçemiz Karesi’de gerek iki temsilciliğimizle gerek merkezdeki başkanlık büromuzla hemşerilerimizle her gün daha  giderek artan oranda dayanışma içinde olmaya çalışıyoruz. 2021 yılının resmi verilerine göre 7 milyon 436 bin çocuğumuz yoksullukla mücadele ediyor. En temel gıdalarını alamadığı gibi, eğitiminde de fırsatları eşit değil.  Bizler 2. Sakarya Mahallesi, Kocaavşar Mahallesi ve merkezdeki çalışma bürolarında çocuklarımızın ve gençlerimizin eğitimine katkı sunmak adına ücretsiz olarak ilkokul ortaokul, lise ve KPSS’ye hazırlık amaçlı  test kitaplarını veriyoruz. Özel istekleri olan kitapları not ederek, gönüllü destekçilerimizin yardımıyla temin ediyor ve ulaştırıyoruz. Pandemi döneminde kurduğumuz Wi-Fi ağı ile ücretsiz internet ve tabletler koyarak öğrencilerimizin bürolarda eğitimlerini sürdürmelerini sağladık.

Şu an ücretsiz interneti kullandırmaya devam ediyoruz. Onlarca öğrenciye defter, kırtasiye malzemesi ve çanta dağıtımı sağladık. Biz biliyoruz ki geleceğimiz olan çocuklarımıza yapılan her destek, ülkemizin gelişmesi için harca konulan bir tuğladır. Ayrıca sosyal market ile giyim eşyası, çocuk bezi, yaşlı bezi,  mama, ev eşyası gibi ihtiyaçları karşılamaya çalışarak destek veriyoruz.

Bu süreci  her kademede yöneticilerimizle birlikte başarılı bir şekilde  yönetiyoruz. Kadın hemşerilerimizin çalışma bürolarına desteği her geçen gün büyüyor. Kadın üye sayımızda önemli bir artış var. Nüfusumuzun yarısı olan kadınlarımız, yarınları değiştirirken yine mevziinin önünde olacaklar” dedi. Cengiz GÜNER

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here