İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı Sunat: Balıkesir’de birinci olacağız

0
128

ÖZEL HABER – Balıkesir’de seçim güvenliği çalışmalarını parti teşkilatlarıyla değerlendiren İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı Şenol Sunat, HABERCİ’ye yaptığı açıklamada; Balıkesir’de birinci parti olacaklarını söyledi. Sunat, “Oylarımız yüzde 22’lere geldi. Hem Balıkesir’de hem Türkiye’de birinci olacağız. HDP ayrı ittifak kuracağını açıkladı, biz her seçmenin oyuna talibiz” dedi.

Balıkesir’de esnaf ve vatandaşları dinleyen, seçim güvenliği çalışmalarını parti teşkilatları ile masaya yatıran İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Seçim İşleri Başkanı Şenol Sunat, HABERCİ’ye özel açıklamalarda bulundu.

“MİLLİ VE MUHAFAZAKAR SEÇMENİN ÇOK OLDUĞU BALIKESİR’DE BİRİNCİ OLACAĞIZ”

HABERCİ Genel Yayın Yönetmeni Mahmut Acaröz’ün sorularını yanıtlayan Sunat, Balıkesir’in milli ve muhafazakar insan yapısının çok olduğu bölgelerden birisi olduğunu, bu yüzden de Balıkesir’de birinci parti olacaklarına inandığını söyledi.

“OYLARIMIZ BALIKESİR’DE DE ARTIYOR”

İYİ Parti’nin oylarının her yerde olduğu gibi Balıkesir’de de arttığını kaydeden Genel Başkan Yardımcısı Sunat, “Biz Balıkesir’de ve Türkiye’de birinci parti olacağız. Biz buna inanıyoruz. Balıkesir, milli ve muhafazakar insan yapısının çok olduğu bölgelerden birisidir. Biz anketlerde gözükenin çok üstünde teveccühü alanlarda görüyoruz. İlgiyi, görüyoruz. Özellikle Ege’de, Marmara’da, Güney kısımlarda, İç Anadolu Bölgesinin büyük bölümünde birinci parti olacağımızdan kimsenin şüphesi olmasın” dedi.

Tarafsız yapılan anketlere göre İYİ Parti’nin oylarının yüzde 22’lere kadar yükseldiğini belirten Genel Başkan Yardımcısı Sunat, sözlerine şöyle devam etti: “Şu anda Millet İttifakı yok, 6’lı masa var. Bizim ittifak anlayışımız Cumhur İttifakı gibi değil. Onlar mezara kadar dediler, her şeye evet diyen bir ittifak yapısı anlaşılması güç.

“HDP AYRI BİR İTTİFAK OLACAĞINI SÖYLEDİ”

HDP ayrı bir ittifak olacağını söyledi. HDP’nin kendi açıklamalarında var bu. Türkiye’de her seçmen partilerin tapulu malı değil. Biz her partinin seçmeninden oy almak istiyoruz. Hangi siyasi partiye oy vermiş olursa olsun her seçmenden, oy alabileceğimize de inanıyoruz.

“SEÇMENLER HİÇ KİMSENİN MARABASI DEĞİL”

Hiç kimsenin marabası değil seçmenler. Belli saiklerle değişik partilere oy vermiş olabilirler. Şuan da biz hem Ak Parti seçmeninden hem Milliyetçi Hareket Partisi seçmeninden belki diğer siyasi partilerin seçmeninden oy alacağız. Hangi siyasi partinin ülkenin geleceği için bir şey yapacağına inanıyorsa vatandaş verir. Türkiye’nin siyasi tarihine bire bakın, şu anda Ak Parti’nin almış olduğu oyların büyük bir kısmı merkez sağdan gelen oylar. Genel Başkanımız Meral Akşener ‘Siz Maraba değilsiniz’ diyor, ‘Seçmen velinimettir’ diyor. Çünkü siyasi partiler seçmenin verdiği oylarla iktidar olur. Ama ‘Siz onların Maraba’sı değilsiniz, siz velinimetsiniz, siz oylarınızla geleceğinizi yönlendireceksiniz’ diyor.

“BİZ İKİNCİ BİR MİLLİYETÇİ HAREKET PARTİSİ DEĞİLİZ”

Vatandaş, kime inanıyorsa, ülkenin geleceğinde faydalı işler yapıp, hizmet edip, ülkenin refahına katkı sunacak, güven duyacakları siyasi partiye yöneliyor. Türkiye’yi şöyle bir değerlendirin, geçmişte  hangi siyasi partilere ne kadar oy geçişkenliği olduğunu değerlendirin. Biz milliyetçi, demokrat ve kalkınmacı bir partiyiz. İkinci bir Milliyetçi Hareket Partisi değiliz zaten.

Bu ülkeyi seven, bu ülkenin geleceğinden endişe duyan herkesi bünyemize aldık. Her kesimden insan var. Merkez sağ seçmeni var, milliyetçi seçmen var, sosyal demokrat seçmenler var, her kesimden oy alabilen, ikinci tercihiniz ne olur diye sorulduğunda İYİ Parti’nin birinci sırada olduğu bir süreçten geçiyoruz. Biz bütün seçmenlerimize eşit mesafedeyiz. Bu ülkenin karanlık günlerden çıkıp aydınlık, yarınlara ulaşacağı, güneşli günlere ulaşacağı bir siyaseti vaad ediyoruz. Bu ülkenin kaynaklarının doğru kullanıldığı, önceliklerinin insan olduğu bir siyaset anlayışımız var.” Mahmut ACARÖZ

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here