Kübalılara Balıkesir peynirini tanıttı

0
127

Balıkesir’in tanıtımı noktasında her fırsatı değerlendiren Ak Parti Balıkesir Milletvekili Mustafa Canbey, TBMM’de misafir olarak ağırladıkları Küba heyetine Balıkesir peynirlerini hediye ederek tanıttı.

Ak Parti Balıkesir Milletvekili Mustafa Canbey, TBMM Dışişleri Komisyonu Başkanı Akif Çağatay Kılıç ile birlikte Küba Ulusal Meclisi Başkanvekili Ana Maria Mari Machado ve beraberindeki heyeti TBMM’de ağırladı.

Ülkeler arası işbirlikleri ve karşılıklı ilişkilerin güçlendirilmesi konularının görüşüldüğü toplantının ardından Milletvekili Canbey, Küba heyetine Balıkesir’in meşhur peynirlerini hediye etti.

Balıkesir peynirinin Fransa ve İtalya peynirlerinden daha lezzetli olduğunu belirten Canbey, Balıkesir’in dünyanın en güzel şehirlerinden biri olduğunu söyledi. Balıkesir’in 50 çeşit peynir üreten, dünyada nadir şehirlerden olduğunu vurgulayan Canbey, Küba heyetini Balıkesir’e davet etti.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın ortaya koyduğu dünya beşten büyüktür vizyonunu önemsediklerini ve desteklediklerini söyleyen Küba Ulusal Meclisi Başkanvekili Ana Maria Mari Machado, Küba-Türkiye ilişkilerinin güçlenerek devam edeceğine inandığını belirterek, Akif Çağatay Kılıç ve Mustafa Canbey’e misafirperverlikleri için teşekkür etti. Çiğdem AKBAY

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here