Sarı: Göz boyuyorlar!

0
130

Edremit bölgesinde yaklaşık 5 bin civarındaki engellilere yönelik Büyükşehir Belediyesi’nin herhangi bir hizmette bulunmadığını söyleyen CHP İl Başkanı Serkan Sarı, Büyükşehir Belediye Başkanı Yücel Yılmaz’ı göz boyamakla suçladı. Sarı, Büyükşehir Belediyesi’nin hizmetlerini eleştirdiği toplantıda engelliler başta olmak üzere tüm sorunlara çare bulunması gerektiğini ifade etti.

CHP İl Başkanı Serkan Sarı, özellikle Edremit Körfezi bölgesinde engellilerin yaşadıkları sorunlara dikkat çekti. Edremit bölgesindeki sahillerin Büyükşehir Belediyesinin kontrolünde olduğunu belirten Sarı, engellilerin rahatça denize girebilmeleri için deniz rampası yapılması gerektiğine dikkat çekti.

CHP İl Başkanlığında düzenlenen basın açıklamasında CHP Edremit İlçe Başkanı Deniz Onur Özcan, Edremit Engelliler Komisyonu Başkanı Birol Işık ve partililer engellilerin yaşadıkları sorunlara değindi. Açıklamada özellikle Edremit’te yaşayan engelli bireylerin denize girebilmesi için engelli rampasının olmadığını kaydeden CHP’liler sahillerin ilçe belediyesine verilmesi taleplerini yineledi. Edremit’e ait sahillerde engelli deniz rampalarının bulunduğunu belirten Serkan Sarı, Büyükşehir’e ait sahillerde ise yapılan rampaların engellilerin denize girmelerini

SARI: MAKYAJDAN ÖTEYE GEÇMİYOR

CHP İl Başkanı Serkan Sarı, toplantıda yaptığı konuşmada Büyükşehir Belediyesi’nin hizmetlerini eleştirdi. Sarı, şunları söyledi: “Edremit’in daha büyük ve derin sorunları var. Bizim derdimiz halkımızın ve vatandaşlarımız sorunlarıdır. Bunca yıldır kentimizde hizmet üreten Ak Parti anlayışı ne yazık ki; 21 Haziran’dan bu güne kadar hala daha Büyükşehir Belediye Başkanı bölgenin sorunlarını dinlemek üzere bir randevu dahi vermediğini de görüyoruz. Biz bu konuda arkadaşlarımızı ilgili mercilere resmi yollarla başvurularını iletecek. Ama görünen o ki, Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı sadece göz boyamak ve makyaj yapmaktan başka ileriye gitmeyen bir hizmet anlayışı ile çalışıyor. Edremit bölgesi en fazla yatırım yaptıklarını iddia ettikleri bölge ve ilçe ama görüyoruz ki; Edremit’te sahilde yürüyüş bandının ötesine geçmeyen bir hizmet var. Sadece göze görünür ve göz boyama hizmeti ile çalışan bir Büyükşehir Belediyesi her yeri satan kredi borcunu arttıran ve bunun sonunda da bir şey üretemeyen bir anlayışla karşı karşıyayız. Edremit’te deniz kenarına yapılan yürüyüş yollarının ötesinde Edremit’in çok daha derin ve büyük sorunları var.

“BAHANE ÜRETMEKTEN BAŞKA BİRŞEY YAPMIYORLAR”

Sadece Edremit’in değil, 20 ilçemizin çözüm bekleyen sorunları var. Bugün Edremit bölgesine baktığımız da denizlerdeki kirlilik her geçen gün artmakta, kanalizasyon altyapı yetersizliklerini yıllardır gündeme taşıyor olmamıza rağmen orada yaklaşık 220 sitenin, siteler birliğinin dile getirmiş olduğu kanalizasyon sorunlarını bırakın çözüm üretmeyi bahane üretmekten başka bir şey yapmayan bir Büyükşehir Belediyesi ile karşı karşıyayız. Su kesintileri yaşayan bölgelerimiz Burhaniye, Edremit ve birçok noktada da hala daha bu çağda su kesintisi yaşıyoruz. Bugün daha da önemlisi engelli vatandaşlarımızın yaşama tutunabilmesi için çok gerekli olan basit bir şekilde halledilebilecek konu başlıklarına bile çözüm üretmeyen bir anlayış. Maliyeti olmayan sadece sorunun sahibini dinleyerek çözüm üretilebilecek konu başlıklarına bile adım atamayan bir yürütme ve yönetme anlayışı ile karşı karşıyayız. Bu sebeple buradan Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Yücel Yılmaz’a çağrı yapmak üzere, engelli vatandaşlarımızın taleplerine kulaklarını tıkamasın, gözünü kapatmasın ve vatandaşlarımızın taleplerini dikkate alarak kısa zamanda da bu sorunu çözmesini talep ediyoruz.”

ÖZCAN: YAPTIKLARI RAMPA GÖZ BOYAMA RAMPASI

CHP Edremit İlçe Başkanı Deniz Onur Özcan da; engelli bireylerin denize daha rahat girebilmeleri için engelli rampası yapılması gerektiğine vurgu yaptı. Özcan, bu rampanın yapılması için 5 bin 500 imza topladıklarını da belirterek, bu imzaları hem Balıkesir Valiliği’ne hem de Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanlığına vereceklerini söyledi.

Özcan, şunları söyledi: “Yapılan çalışmalar sonucunda bin 800 engelli vatandaşımızın bulunduğu bölgemizde yaz sezonunun başlaması ile birlikte denize gitmek isteyen bunun kendi yaşamlarını kolaylaştırmak isteyen vatandaşlarımız ile bir araya geldik. 21 Temmuz da randevu talebimiz vardı Büyükşehir Belediye Başkanımıza fakat bayram tatili sonra daha başka işler derken bize bir dönüş olmadı. Bizde komisyonumuz ve üyelerimiz ile beraber ve vatandaşlarımızın katkıları ile beraber dört gün boyunca bir stant açması yaparak engelli vatandaşlarımızın sorunlarını dile getirdik. Açtığımız stantlarda imza kampanyası başlattık. Dört günlük çalışma programımızda toplam 5 bin 500 imza topladık. Tabi bu arada ilginç olan durum ise kampanyaya başladık. Büyükşehir Belediyesi de hemen orada bir çalışma yapmaya kalkıştı, ama vatandaşın talep ettiği şekilde değil normal bir rampa yaparak denizde kalan engelli vatandaşımızın deniz kenarına kadar gidebileceği bir şekilde bir göz boyama rampası yaptılar. Bizim talep ettiğimiz bu rampa değil. Biz rampanın yapılması için çalışacağız ve sonuna kadar engelli vatandaşlarımızın yanındayız herkese çok teşekkür ediyorum.” Mahmut ACARÖZ

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here