Sarı: Ötekileştirici siyaset saldırıyı cesaretlendirdi

0
50

CHP Balıkesir İl Başkanı Serkan Sarı, Ankara’da Cemevlerine yönelik yapılan saldırıların sorumlusunun Ak Parti Hükümeti olduğunu söyledi. Sarı, iktidarın kullandığı ötekileştirici söylemlerin saldırganları cesaretlendirdiğini belirterek hükümeti eleştirdi.

Ankara’da meydana gelen üç ayrı olayla Alevileri hedef alan ve cemevlerine yönelik gerçekleştirilen tek kişilik saldırıların yankıları ülke genelinde sürüyor.

“KINIYORUM”

Saldırıya her kesimden tepkiler geliyor. Saldırıların sorumlusunun hükümet olduğunu belirten CHP Balıkesir İl Başkanı Serkan Sarı, “Muharrem ayının ilk günü Ankara’da Cemevlerine yönelik olarak gerçekleştirilen saldırıları kınıyorum. Alevi kardeşlerimize, canlara geçmiş olsun dileklerimizi iletiyorum. İktidarların kullandığı ötekileştirici dil saldırganları cesaretlendirmekte ve bu  tür olayların ortaya çıkmasına neden olmaktadır.

Bizler her türlü provokasyona rağmen Alevisi, Sünnisi, Lazı, Çerkezi, Türkü, Kürdü ile birlikte eşit, özgür, adil ve laik bir ülke için mücadele vermeye devam edeceğiz. CHP olarak kimseyi ötekileştirmeden barış ve huzur içinde bir Türkiye için çalışacağız. Etnik kökeni ayrıştırmadan birleştiren bir politika izleyeceğiz” dedi. Mahmut ACARÖZ

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here