Sarı, Yılmaz’ı kınadı

0
124

CHP Balıkesir İl Başkanı Serkan Sarı, Balıkesir Büyükşehir Belediye Meclisi’nin son toplantısında yaşanan tartışmalarla ilgili açıklama yaptı. Sarı, “Büyükşehir Belediye Meclis gündeminin birinci maddesinde yer alan Amerika Birleşik Devletlerine düzenlenecek programlara katılmak üzere AKP İl Başkanı ve AKP milletvekillerin de içinde olduğu heyetin masraflarının Büyükşehir Belediyesi bütçesinden karşılanmasının yanlış olduğu yönündeki ısrarlı itirazlarımıza rağmen ne yazık ki gündemden çıkarılmadı, AKP ve MHP Meclis üyelerinin oyları ile karar alındı.

Meclis toplantısında Grup Başkan Vekilimiz Ali Kemal Deveciler’e yönelik tehditkar söylemleri ve Milletvekilimiz Ensar Aytekin’e yönelik haksız eleştirileri, Yücel Yılmaz’ın hukuk tanımaz bir tavırla yanlışını örtbas etme çabası ile kullandığı bu üslubunu kınıyorum.

Halkımızın AKP iktidarının kötü yönetiminin sonucunda yaşadığı ekonomik kriz ortamında kaynaklarımızı belli bir zümre için harcanmasını yanlış buluyor ve red ediyoruz. Halkımızın kaynaklarının adil ve adaletli bir şekilde harcanması için bu konunun takipçisi olacağız” dedi. Cengiz GÜNER

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here