Şehirli: Laik Cumhuriyetimizi demokrasiyle taçlandıracağız

0
212

CHP Altıeylül İlçe Başkanı Hakan Şehirli, ekonomide yaşanan gelişmelerle ilgili yaptığı açıklamada, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün ‘Savaş meydanlarında kazanılan zaferler, ekonomik zaferlerle taçlandırılmazsa siyasi olarak bağımsızlığınızı koruyamazsınız’ sözlerini hatırlattı.

Atatürk’ün, bu düşünce ve anlayışla, önce İzmir İktisat Kongresini yaptığını, ardından da kısa sürede sayısız yatırımları başlatarak ülkemize kazandırdığını belirten Şehirli, “Atatürk ve Kuva-yı Milliyecilerin, büyük mücadeleler vererek, savaş meydanlarında kazandığı ve bizlere emanet ettiği bu güzel vatanımız ve halkımızın  kalkınması için yapılan sayısız fabrikalar, işletmeler ve kurumlar, mevcut iktidarın uyguladığı yanlış ekonomi ve siyasi politikaları sayesinde ya satıldı ya da kapatılarak yok edildi” dedi.

“ÜLKEMİZ, EKONOMİK, SİYASİ VE SOSYAL BUNALIM İÇERİSİNDE”

Bugün Türkiye’nin çok büyük ekonomik, siyasi ve sosyal bunalım içerisinde olduğunu söyleyen Şehirli, “Biz CHP’liler köy köy, mahalle mahalle çalışarak içerisinde bulunduğumuz malum durumu halkımızla paylaşırken, çözüm yollarını da anlatarak, halkımıza umut olmayı sürdürüyoruz, sürdüreceğiz. Bugünkü durumda, halkımızın beklentilerini, ihtiyaçlarını doğru tespit edip, çözüm yollarını anlatıp, yapılması gerekenleri saray iktidarına tek tek yaptıran Genel Başkanımız Kemal Kılıçdaroğlu, sadece ana muhalefetin değil, tüm toplumsal muhalefetin önderi ve umududur. Hiç kimsenin kuşkusu olmasın, CHP ilk yapılacak seçimde iktidar olacak, kimseyi ayırmadan, ötekileştirmeden tüm halkımızı kucaklayacak ve tüm yaraları kısa sürede saracaktır. Hep birlikte, hiç bir çocuğun yatağa aç girmediği bir Türkiye’yi inşa edeceğiz, halkımızın yüzü gülecek ve laik Cumhuriyetimizi demokrasiyle taçlandıracağız” diye konuştu. Cengiz GÜNER

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here