“Sığınmacıları geri göndereceğiz”

0
122

Zafer Partisi Genel Başkanı Prof. Dr. Ümit Özdağ, 13 milyon kaçak ve sığınmacıyı geri göndereceklerini söyledi.

Balıkesir’de esnaf ziyareti yapıp vatandaşları dinleyen Zafer Partisi Genel Başkanı Prof. Dr. Ümit Özdağ, Ali Hikmet Paşa Meydanı’nda gazetecilere açıklama yaptı.

Ekonominin kötü olduğunu Balıkesir’de esnafa yaptıkları ziyaretlerde bir kez daha gördüklerini belirten Zafer Partisi Genel Başkanı Prof. Dr. Ümit Özdağ, ekonominin kötü olmasının nedenlerinden birinin de ülkede bulunun 13 milyon kaçak ve sığınmacı olduğunu söyledi.

Özdağ, “Balıkesir’de ekonominin ne kadar sıkıntılı olduğunu gördük. Ülkede bulunan 13 milyon kaçak ve sığınmacı kiraların artmasına, yiyeceklerin pahalanmasına ve yılda 10 milyar dolarlık yüke neden oluyor. Ülkede bu kaçak ve sığınmacı nüfus kaldığı sürece ekonomik kriz devam eder. Biz bir sene içerisinde sığınmacı ve kaçakları geri göndereceğiz. Artık herkesin vatanına dönmesinin zamanı geldi” dedi.

Zafer Partisi Genel Başkanı Prof. Dr. Ümit Özdağ, bir soru üzerine Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Anayasa’ya göre yeniden aday olamayacağını söyledi. Mahmut ACARÖZ

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here