“Su zammı geri çekilmeli”

0
128

CHP Edremit İlçe Başkanı Deniz Onur Özcan, son su zammına tepki gösterdi. Özcan, “Fahiş zam geri çekilmeli. Yücel Yılmaz göz boyamak için sahillere taş döşeyeceğine, otobüs duraklarına fahiş para dökeceğine önce kanalizasyon sorununu çözsün” dedi.

Güre Cumhuriyet Meydanında basın açıklaması yapan Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Edremit İlçe Başkanı Deniz Onur Özcan, “Bugün en temel insani hak olan su kullanım hakkımızı Balıkesir Büyükşehir Belediyesi yapmış olduğu yüzde 60’lık zam ile gasp etmiş durumdadır.

Balıkesir Büyükşehir Belediyesi, belediye hizmetleri ile sorun çözeceğine sorun üstüne sorun yaratmaktadır. 2022 yılında halen Güre’de ve Edremit’teki daha birçok Mahallemizde kanalizasyon sorunu vardır. Büyükşehir Belediye Başkanı Yücel Yılmaz göz boyamak için sahillere taş döşeyeceğine, otobüs duraklarına fahiş para dökeceğine önce kanalizasyon sorununu çözsün. Kendisi de zaten Güre’de oturmaktadır. Yoksa suya yapmış olduğu yüzde 60’lık zamla mı Büyükşehir Belediyesinin bütçe açığını kapatacak?” dedi.

Özcan, “Vatandaş zaten yüksek enflasyon ve düşük gelir arasında ezilmiş durumdadır. Balıkesir Büyükşehir Belediyesi tarafından vatandaşa bir tokat daha atılmış durumdadır. Az kaldı sabredin. Musluğu çevirdiğimiz zaman ödediğimiz 3-5 çeşit vergiyle de eziliyoruz. Edremit’ten itiraz hakkımızı kullanarak suya yapılan zammın geri çekilmesini talep ediyoruz. Maaşlara yapılan zamlar göz önünde bulundurularak makul bir artış yapılmasından yanayız. CHP Edremit ilçe Başkanlığı olarak her zaman halkımızın yanında olacağımıza ve onların temsilcisi olacağımıza hiç kimsenin kuşkusu olmasın” dedi. (www.balikesir24saat.com)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here