Uygur’dan Bigadiç’e hükümet konağı müjdesi

0
126

Ak Parti MKYK Üyesi Balıkesir Milletvekili Belgin Uygur, Bigadiç’e yeni hükümet konağı yapılacağını açıkladı. Uygur, “İçişleri Bakanımız Süleyman Soylu ile yaptığımız görüşmeler sonrasında yeni hükümet konağı için gerekli ödenek Balıkesir Valiliği bütçesine gönderildi” dedi.

Bigadiç’e yapılacak yeni hükümet konağı yapımıyla ilgili açıklama yapan Ak Parti MKYK Üyesi Balıkesir Milletvekili Av. Belgin Uygur, gerekli ödeneğin Balıkesir Valiliği bütçesine aktarıldığını, projesi hazırlanan ve bakanlık onayından geçen iş için ihale yapılıp inşaatına başlanacağını söyledi.

Uygur, “Büyüyen ve gelişen ilçemizin ihtiyaçlarını karşılamak için 5197 m² lik arsa üzerine yapılacak olan yeni Hükümet Konağımız bodrum + zemin + 2 kat olmak üzere 4 kat olacak ve 3236 m² kapalı alana sahip olacak. Adli hizmetlerin de yürütüleceği yeni Hükümet Konağımızda açık otoparkı da olan yeni, daha güzel fiziki şartlarda modern bir bina ile Bigadiçli hemşehrilerimizin daha iyi hizmet almasını sağlayacağız. Mevcut hükümet konağımız da muhafaza edilerek kullanılmaya devam edilecek. Yeni Hükümet Konağının yapılmasıyla  hemşehrilerimiz kamu hizmetlerine, Adli ve idari hizmetlere  çok daha iyi şartlarda, daha kolay ve konforlu bir şekilde ulaşabilecek.  Yeni hükümet konağı tüm hemşehrilerimize hayırlı olsun”dedi.

Ak Parti siyasetinin eser siyaseti, hizmet siyaseti olduğuna dikkat çeken Uygur şöyle devam etti:

“Bizim derdimiz doğduğumuz, doyduğumuz, havasını koklayıp, suyunu içtiğimiz güzel topraklara hizmet etmek, derdimiz yalnızca gök kubbede hoş bir seda bırakmak. Bu vesileyle Bigadiç ilçemize bu değerli eseri kazandırma sürecindeki katkılarından dolayı Bigadiç Belediye Başkanımız İsmail Avcu’ya ve Balıkesir’e hizmet noktasında her daim destekçimiz olan Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’a ve İçişleri Bakanımız Süleyman Soylu’ya teşekkür ederim.”

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here