Vatan Partisi Balıkesir İl Başkanı Albayrak: Krizin faturası işçiye kesilemez

0
140

Vatan Partisi İl Başkanı Emre Albayrak, Balya’da Eczabaşı’na ait Esan Madencilik önünde işten çıkartılan ve eylem yapan işçilere destek verdi.

Balya’da Eczabaşı’na ait Esan Madencilik’in taşeron firması Sargın İnşaat tarafından 198 işçi işten atıldı. Firma; iş daralması nedeniyle işten çıkardık dese de işçiler, sendikalı oldukları için işlerine son verildiğini belirterek, maden ocağı önünde eyleme başladı. Vatan Partisi İl Başkanı Emre Albayrak işçilere destek verdi.

İşçilerin işe geri alınmasını isteyen Vatan Partisi İl Başkanı Emre Albayrak, “İşçiler, işten atılmadan önce patron ve bazı şefler tarafından yıldırılmaya çalışıldıklarını, tutanak tutulması yoluyla primlerinin kesildiğini ifade ettiler. Ayrıca hiçbir zaman sıcak yemek yiyemediklerini, kaldıkları lojmanlardaki şartların insanlık dışı olduğunu ifade ettiler. Bir işçi ise 60 bin lira kredi çekerek ailesini Balıkesir’e taşıdığını, işten atıldığı için zor durumda olduğunu söyledi. Ekonomik krizin faturası işçi sınıfına, madenciye kesilemez. Zor zamanlarda yükü işçi-işveren birlikte omuzlamalı. İşveren, çeşitli bahanelerle, sendikalı oldukları için 198 işçiyi işten atıyor. Bu karardan derhal dönmeleri lazım. Sendikalar, iş yerinde iş barışı için var. İşverenin sendikadan korkması için bir sebep yok. Buradan hükümete, ilgili bakanlıklara ve işverene sesleniyoruz. Buradaki işçinin sesini duyun. Emekçileri mağdur etmeyin. Biz Vatan Partisi olarak her zaman alın teriyle evine ekmek götürmek isteyen emekçi kardeşlerimizin yanındayız. Mücadelelerinde onları yalnız bırakmayacağız” dedi. Mustafa ATİK

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here