“Vatan savunmasındayız”

0
90

Vatan Partisi Balıkesir İl Başkanı Emre Albayrak, 18 Mart Çanakkale Deniz Zaferi’nin 108’nci yıldönümünde yaptığı açıklamada 18 Mart ruhunun hala devam ettiğini söyledi.

Çanakkale şehitlerini rahmetle anan Vatan Partisi İl Başkanı Albayrak, Türk ordusunun Çanakkale’de yazdığı destanın Cumhuriyete giden yolu açtığını dile getirdi. Albayrak, “18 Mart ruhu bugün de yaşıyor. Türkiye’nin Seyit Onbaşıları tükenmez. Bu topraklarda Mustafa Kemaller yenilmez” dedi.

Vatan Partisi İl Başkanı Emre Albayrak, “18 Mart 1915 tarihi Birinci Dünya Savaşı’nda ve bizim yakın tarihimizde bir dönüm noktasını ifade ediyor. Ordumuzun Çanakkale’de yazdığı destan, cumhuriyete giden yolu açtı. İtilaf Devletleri’ni bozguna uğratmamızla beraber Rus Çarlığı yıkıldı ve Türkiye’ye dost olan Sovyet Hükümeti kuruldu. Üzerinde güneş batmayan imparatorluk dedikleri İngiliz emperyalizmini Çanakkale boğazına gömdük. İngiltere o günden sonra toparlanamadı ve küresel güç odağı ABD oldu. Süper güç ilan ettikleri Amerikan emperyalizmini ve onun piyonu olan FETÖ’yü 15 Temmuz gecesi mahvettik. Yine Amerikan emperyalizminin 30 bin TIR’dan fazla silah verdiği PKK’yı, kazdıkları hendeklere gömdük. 18 Mart ruhu bugün de yaşıyor. Türkiye’nin Seyit Onbaşıları tükenmez. Bu topraklarda Mustafa Kemaller yenilmez. Aziz şehitlerimizi rahmetle anıyoruz” dedi. Mahmut ACARÖZ

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here