“Siz davet ettiniz biz geldik!”

0
182

Balıkesir’in bütün güzelliklerini görmeye ‘Bu Sene Balıkesir Diyoruz’ sloganıyla Balıkesir’e davet eden Vali Ersin Yazıcı, çağrı üzerine Balıkesir’e gelen vatandaşlarla bir araya geldi, sohbet etti.

“SAHİP OLDUĞUMUZ ÇOK GÜZEL DEĞERLER VAR”

Ayvalık’ta bir araya geldiği ziyaretçilerle sohbet ederek, kent hakkında bilgi veren Vali Yazıcı, “Tarihimiz, kültürümüz, mutfağımız gibi çok güçlü yanlarımız var. Potansiyeli itibariyle Balıkesir ilimiz turizm bakımından çeşitlendirmeyi sağlamak bakımından da çok önemli, çok güçlü bir ilimizdir. Turistlerimiz bir anlamda bizim turizm elçilerimiz. Onlara Balıkesir’in misafirperverliğini en güzel şekilde göstereceğiz ve buradan memnun bir şekilde ayrılmalarını sağlayacağız. Turizmin ilklerindeniz ve sahip olduğumuz çok güzel değerler var. Kentimizin kültürel doğal yapısı olmak üzere bütün bunların değerini çok iyi kavrayıp elimizden gelen her şeyi yapmamız lazım” dedi.

“BU SENE BALIKESİR DİYORUZ”

Balıkesir’in gezip görülmesi gereken şehirlerin başında geldiğine dikkat çeken Yazıcı, “Bu sene Balıkesir diyoruz dedik ve herkesi şehrimize davet ettik. Bu çağrımızı yineliyoruz. Biz Balıkesir ailesi olarak bu sene Türkiye’yi Doyuran İl Balıkesir’de keşfedilecek çok şey var diyoruz ve daha çok misafirimizi bu güzel tatil destinasyonunu keşfetmeye davet ediyoruz. Tatil planları yapanlara, deniz, kum, güneş, kültür, sanat, tarih ve doğa tutkunlarına sesleniyoruz, Bu Sene Balıkesir Diyoruz ve Balıkesirli dostlarımızın, sosyal medya aracılığıyla tüm sevenlerini şehrimize davet etmeyi bekliyoruz. Şehrimize gelen misafir bizim için önemlidir, baş tacıdır. Biz misafirlerimizi en güzel şekilde şehrimizde ağırlamak isteriz” diye konuştu.

“BALIKESİR’DE HER ŞEY VAR YETER Kİ TANITALIM”

Son olarak tanıtım için yapılacak olan faaliyetlerin öneminden bahseden Yazıcı, “Türkiye’nin farklı noktalarından ve yurtdışından grupları davet etmek çok önemli. Bizzat görürse, alışırsa arkası geliyor. Bizim sloganımız Bu Sene Balıkesir Diyoruz. Balıkesir’de her şey var. Tanıtımımız dört dörtlük olduğunda inşallah güzel sonuçlar elde edilecek. Dünyanın dört bir tarafından herkesin Balıkesir’e gelmesini ve güzelliklerini görmesini, keyfini yaşamasını istiyoruz. Muhteşem doğası, zengin turizm alternatifleriyle dört mevsimin ayrı güzellikte yaşandığı Balıkesir misafirlerini bekliyor. Bu memlekete borcumuz var ve bu borcu çalışarak, hizmet ederek, üreterek ödemek istiyoruz” dedi.

Kente gelen turistler ise; Balıkesir’in doğasını ve tarihi mekanlarını merak ettiklerini, Balıkesir’in her köşesinin ayrı bir değer olduğunu ifade etti. (Haber Merkezi)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here