Şoförler zam istiyor

0
164

Şoförler ve Otomobilciler Odası Başkanı Rıza Tekin, döviz ve diğer girdilerdeki artışlar nedeniyle şoför esnafının zor günler yaşadığını belirterek, yolcu taşıma ücretlerinde artış istedi.

Balıkesir Şoförler ve Otomobilciler Esnaf Odası Başkanı Rıza Tekin, yaptığı açıklamada şoför esnafının zor durumda olduğunu belirterek tarife yenilemesine gidilmesini istedi.

Tekin’in açıklaması şu şekilde: “Son bir yılı geçen sürede, zam alamayan şoför esnafımız zam beklemektedir. Tarife aldığımız tarihte motorin 4,75 lira iken şimdiki fiyatı 6,57 liraya yükselmiştir. Benzine, motorine ortalama yüzde 38, yedek parça, lastik, trafik sigortası, kasko, sigorta, Bağkur, MTV, asgari ücret giderlerimize ortalama yüzde 30 oranında zam gelmesi nedeniyle şoför esnafımız zor günler geçirmektedir.

Genelde birinci ve ikinci altı aylık dönemler halinde zam görüşmesi yapılarak uygun görülmesi halinde zam yapılmakta iken 29 Mart 2018 tarihinden bu yana tarifemiz aynı kalmıştır. Yıl içinde gelen zamların tarifeye yansıtılması gerekirken Balıkesir Büyükşehir Belediyemizle yapılan görüşmeler neticesinde; iyi niyet çerçevesinde zaten ekonomik sıkıntı içerisinde bulunan hemşerilerimize yük olmamak amacıyla bu gelen zamların tarifeye yansıtılmaması kararı alınmıştır. Ancak, artan maliyetler karşısında direnme gücü kalmayan şoför esnafımız, kaliteli hizmetini devam ettirmek için tarifeye zam yapılması zarureti doğduğunu savunmaktadır.

Balıkesir şoför esnafı her zaman bu şehir ve bu şehrin insanları için taşın altına elini değil gövdesini koymuştur ve hiçbir zaman da hiçbir fedakârlıktan kaçınmamayı kendisine bir düstur edinmiştir. Bu bağlamda 15 aydır zam alamayan cefakar şoför esnafımız kıymetli hemşerilerimizin anlayışına sığınarak tarife yenilemeye gitmeyi istemektedir” dedi. Mahmut ACARÖZ

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here