Sokağa çıkan gençlerle kitap okudu

0
92

Vali Ersin Yazıcı, 4 Nisan’dan bu yana sokağa çıkamayan ve dün 4 saatlik sokağa çıkma izini verilen 15-20 yaş arası gençler ile valilik bahçesinde kitap okudu.

Korona virüs salgını nedeniyle 20 yaş altı için uygulanan sokağa çıkma kısıtlamasına dün 11.00-15.00 saatleri arasında 4 saatlik izin verildi. 15-20 yaş grubu gençlerin kimileri bisiklete binerken, kimileri de yürüyüş yaptı. Gençlerin maske taktığı ve sosyal mesafe kuralına uyduğu görüldü. T.C. Ziraat Bankası Güzel Sanatlar Lisesi öğrencileri ise Vali Ersin Yazıcı ile kitap okumak istedi.

KEMAN EŞLİĞİNDE KİTAP OKUDULAR

Bir grup öğrenci BENGİ Projesi kapsamında kitap okumayı özlediklerini ifade ederek, Vali Ersin Yazıcı ile kitap okuma isteklerini Vali Yazıcı’ya iletti. Vali Yazıcı öğrencilerin isteklerini geri çevirmeyerek valilik bahçesinde keman eşliğinde sosyal mesafe kurallarına uyarak zeytin, palmiye, çam, göknar, ladin ve akça ağaçları altında öğrencilerle birlikte kitap okudu. Keman eşliğinde gerçekleştirilen etkinlik renkli görüntülere sahne oldu. Müziğin güçlü ve kulaklara hoş gelen tınılarıyla küçük bir konser sürpriziyle ve kitaplarla bütünleşen etkinlik gerek valilik çalışanları gerekse öğrenciler açısından renkli bir etkinlik olarak tamamlandı.

“BU ZOR GÜNLERDE MORAL BULMAK İSTEDİK”

T.C. Ziraat Bankası Güzel Sanatlar Lisesi öğrencileri; herkesin kitap okuma alışkanlığı kazanmasının önemini vurgulayan bu etkinlikte aktif rol almaktan duydukları memnuniyeti ve bu zor günlerde hem moral bulmak hem de Vali Yazıcı ile kitap okudukları için unutulmayacak bir gün geçirdiklerini ifade etti.

“BİLİYORSUNUZ SİZLERİ ÇOK ÖZLEDİM”

Vali Ersin Yazıcı ise; öğrencilerin isteği karşısında çok duygulandığını ifade ederek, “Büyük mutluluk duydum. Biz bir aileyiz, biz güzel bir aileyiz. Biliyorsunuz sizleri çok özledim. En çok öğrencilerle birlikte kitap okumayı özledim. Kitap kokusundan keyif alır hale gelmek zorundayız. Sizlerin mutlulukla parıldayan gözleri bizler için en değerli hazinedir” dedi.

“BU CUMHURİYET’İN EVLATLARI DA BÜYÜK DÜŞÜNMELİDİR”

Gençlerden geleceği hayalleri ile tasarlamalarını isteyen Yazıcı, “Hayaller en büyük zenginlik. Hayaller olmazsa bir yere varmak mümkün olmaz. Hayal kurarken gelecekteki hedeflerinizi belirlemeniz lazım. Hayallerinizin peşinden koşun. Hedefleri olmayanların hayalleri olmayacaktır. Nitelikli insan hayallerini hedefleri doğrultusunda kurabilen insandır. Bir Vali olarak gençlere bol bol hayal kurmalarını istiyorum. Çünkü her şey bir kıvılcımla başlar. Hayallerimiz, bize büyük başarılara imza attıracak ilk kıvılcımlardır. Bu kıvılcımları sürekli körüklemeliyiz. Sabırlı olmalıyız. Ben hep derim, Türkiye Cumhuriyeti büyük ve güçlü bir devlettir. Bu Cumhuriyet’in evlatları da büyük düşünmelidir” diye konuştu.

“DESTEK İÇİN YANINIZDAYIZ”

Gençlere büyük önem verdiklerini vurgulayan Yazıcı, “Bizler gençlerimizi seviyoruz, her zaman gençlerimizin yanındayız. Devlet olarak, tüm imkanlarımızla gençlerimizin yanında olacağımızı, kendilerine her türlü desteği vereceğimizi bir kez daha ifade ediyorum” dedi.

“EN ETKİLİ YOL, TEDBİRLERİ ELDEN BIRAKMAYACAĞIZ”

Vali Ersin Yazıcı, yeni tip korona virüs (kovid-19) salgınıyla mücadelede yürütülen çalışmalar hakkında bilgi verirken, gençlere de tavsiyelerde bulundu. Salgından kurtulmanın en etkili yolun tedbirleri bırakmamak olduğuna vurgu yapan Yazıcı, “Vatandaşlarımızın sağlığı bizim için çok önemli. Ekip ve ekipman konusunda iyi durumdayız. Sağlık çalışanlarımız başta olmak üzere herkes 7/24 özveriyle çalışıyor. Herkese teşekkür ediyorum” dedi. Gençlere söz veren ve karşılıklı görüş alışverişinde bulunan Yazıcı, gençlere ortaya koydukları başarılı çalışmalardan ötürü teşekkür etti. Mahmut ACARÖZ

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here