Soros suçlaması yapıp istifa etti

0
128

İYİ Parti Milletvekili İsmail Ok, yaptığı yazılı açıklamada partinin başkanlık divanında en hassas görevlere Soros Vakıflarında görev yapanların getirilmesine tepki göstererek partisinden istifa etti. Ok, ne Davutoğlu’nun kurduğu parti ile ne de Babacan’ın kuracağı parti ile zerre ilişkisinin söz konusu olamayacağını kaydetti, bundan sonra asla milletvekili adayı olmayacağını açıkladı.

İYİ Parti Balıkesir Milletvekili İsmail Ok, partisinden istifa etti. Ok, İYİ Parti’nin ‘Türkiye Cumhuriyeti Devleti kurucu değerlerini’ benimseyen bütün vatandaşları hiçbir ayrım yapmadan kucaklayan bir milli parti olarak kurulduğunu belirttiği açıklamasında, Atatürk’ün milliyetçilik anlayışı ile kurulan ve bu doğrultuda siyaset yapması arzu edilen partinin bu iddiasının çok kısa bir zamanda yerle bir olduğunu söyledi. Hayallerinin yıkıldığını kaydeden Ok, “Sözde sivil toplum örgütü adındaki, emperyalist Soros Vakıflarında görev yapanlar, başkanlık divanında en hassas görevlere getirilmişlerdir. Daha da kötüsü  Genel Başkan bu durumu bilmesine rağmen bu Soros’çuların  partinin en hassas birimlerinde görevlendirilmesinde bir sakınca görmemiştir. Bu olay şahsımda şok etkisi yaratmıştır.

“GENEL BAŞKANA DURUMU ANLATTIM”

03.09.2019 tarihinde yaptığım yazılı basın açıklaması ile özellikle Genel Merkez Yönetimini de bu konuda eleştirmişimdir. Yine ilk fırsatta Genel Başkanımız ile bire bir yaptığım görüşmede bu uygulamadan dolayı artık partimizin siyasi faaliyetlerine katılmayacağımı ama partiye de zarar vermeyeceğimi ifade ettim. Yine bu görüşmede artık milletvekili adayı da olmayacağımı ve yapılacak ilk genel seçimde aktif siyaseti bırakacağımı da kararlı ve net bir şekilde ifade ettim. Devamla Meclis Başkanlık Divanındaki görevimden de ayrılabileceğimi ifade etmeme rağmen Genel Başkanımız kararlı bir şekilde devam etmemi istedi. Haliyle siyasi çalışmalarıma seçim bölgemde de son verdim. Partimizin zarar görmemesi adına bu ayrıntıları paylaşmadığım partili arkadaşlarımın yerel de hiçbir siyasi çalışma yapmadığım ve onları yalnız bıraktığım için haklı olarak bana kırıldıklarını da biliyorum” dedi.

“AYRILIK DAHA HAYIRLI”

Parti yönetimi ile şahsı için son derece hassas ve önemli olan parti politikalarında tamamen ters düştüklerini belirten Ok, açıklamasına şöyle devam etti: “Bu durumun devam ettirilmesi hem kurucusu olduğum partime hem de şahsıma zarar vermeye başlamıştır. Geriye tek bir çıkış yolu kalmıştır. Üzücü  olsa da artık ayrılık daha hayırlı olacaktır. Partimizde Türk Milliyetçiliği Ülküsü davasını savunan ve farklı görüşlerde çok değerli vatansever-yurtsever arkadaşlarımın varlığından çok ama çok mutluyum. Özellikle de her biri ayrı bir değer olan çok kıymetli ve kaliteli bir TBMM Grubumuz var . Böyle seçkin bir grupla çalışmak benim için ayrıcalıktı. Kurucular kurulumuz başta olmak üzere bütün Türkiye’de kurucu olarak ve üye olarak katkıda bulunan bütün arkadaşlarımızla gurur duyuyorum. Sağ olsunlar, var olsunlar. Başta Genel Başkanımız Meral Akşener hanımefendi olmak üzere başkanlık divanı üyelerim maddi manevi fedakarlık yaparak, zorluklara göğüs gererek partimizi bu noktaya taşımışlardır.

Başta Genel Başkanımız olmak üzere hiçbir partilimiz ile dargınlığım, kırgınlığım veya şahsi bir problemim söz konusu olamaz. Genel Başkanımızın şahsında bütün İYİ Partili ailesine başarılar diliyorum. Ve İyi Partideki bütün görevlerimden istifa ettiğimi kamuoyuna ilan ediyorum. Ayrıca kamuoyunda yanlış algıların oluşmaması için altını önemle çizerek ifade etmek isterim ki, ne memleketimizin şu an yaşadığı ve yaşanmakta olduğu sıkıntı ve acıların baş müsebbiplerinden olan Davutoğlu’nun kurduğu parti ile ne de Babacan’ın kuracağı parti ile zerre ilişkim söz konusu olamaz. Şahsım Türk milliyetçiliği ülküsüne gönül vermiş ve bu duruşumdan da asla taviz vermeyecek bir duruşa sahibim. İlk genel seçimlere kadar seçim bölgem Balıkesir’imizin ve ülkemizin sorunlarını Meclis Genel Kurulundan gündeme taşımaya aynen devam edeceğim. Bu dönem son milletvekilliğimdir. Bundan sonra asla milletvekili adayı olmayacağımı da ifade etmek istiyorum.” (Haber Merkezi)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here