2022 2. Dönem Antrenör Temel Eğitim Programı başvuruları başladı

0
92

Antrenör Eğitim Programı kapsamında düzenlenen, 2022 2. Dönem Antrenör Temel Eğitim Programı başvuruları başladı.

Antrenörlerin gelişimine katkı sağlamak ve çalışmalarına bilimin ışığı altında rehberlik etmek amacıyla hazırlanarak yürürlüğe giren Antrenör Eğitimi Yönetmeliği’ne göre Antrenör Eğitim Sistemi Temel (Teorik) ve Uygulama Eğitimi olarak 2 aşamadan oluşuyor.

Temel Eğitim, uzaktan eğitim modeli ile Anadolu Üniversitesi ile imzalanan protokol kapsamında Sürekli Eğitim Uygulama ve Araştırma Merkezi bünyesinde yürütülüyor.

Antrenörlük mesleğine adım atmak isteyenlerin ve mevcut antrenör belgesinin kademesini yükseltmek isteyenlerden muafiyet hakkı bulunmayanların, Antrenör Temel Eğitim ve Temel Eğitim sınavlarından başarısız olarak bütünlemeye kalan adayların başvuruları, 09-20 Mayıs 2022 tarihleri arasında e-Devlet Kapısı-GSB-Spor Bilgi Sistemi üzerinden gerçekleştirilecek.

Başvurularını yapan adayların belirtmiş oldukları e-posta adresine referans numarası iletilecek. Antrenör temel eğitim ve kayıt yenileme (bütünleme) sınav ücreti ödemeleri; 09 Mayıs tarihinde başlayıp, 20 Mayıs 2022 saat 16:00′ a kadar Ziraat Bankası Şube/Atm ve Mobil (Kurumsal Ödemeler/Gençlik ve Spor Bakanlığı Kursiyer ödemeleri) ödeme kanallarından gerçekleştirilecek.

Temel Eğitimde başarılı olan adaylar, ilgili federasyonca açılacak olan uygulama eğitimine katılacak olup uygulama eğitimi ve sınavında başarılı olmaları halinde antrenör belgelerini alabilecekler.

Temel Eğitimde uzmanlar tarafından hazırlanan dijital kitapların yanı sıra,  işitsel ve görsel olarak tüm  e-öğrenme materyalleri adayların hizmetine sunulacaktır. Anadolu Üniversitesi/e-Kampüs eğitim sistemi  üzerinden hizmetine sunulan tüm eğitim materyallerine erişim sağlanabilecek.

Temel eğitim ve sınavından başarısız olarak bütünlemeye kalan adayların başarısız oldukları modüllerden, ilk kayıt tarihinden itibaren iki yıl içerisinde yapılacak sınavlara tekrar girebilme hakkı bulunuyor.

Temel eğitim sınavlarından başarısız olan adaylar için kayıtlar 09-20 Mayıs 2022 tarihleri arasında  e-Devlet Kapısı-GSB-Spor Bilgi Sistemi üzerinden kayıt yenileme(bütünleme) başvuruları alınacaktır. Bütünlemeye kalan adayların e-Kampüs sistemi içerisinde yer alan eğitim materyallerine erişimi devam edecek.

2022/1 Antrenör Temel Eğitim sınav sonuçları bugün ilan edilecek. 2022/1 Antrenör Temel Eğitim sınavından başarısız olarak bütünlemeye kalan adaylar 11 Mayıs 2022 tarihinden itibaren başvurularını gerçekleştirebilecekler.

Eğitime katılmak isteyenlerin 30 Mayıs – 18 Temmuz 2022 tarihleri arasında Anadolu Üniversitesi Aday İşlemleri Sistemi’ne giriş yaparak sınav kaydı oluşturması gerekiyor. Sınav kaydı oluşturmak için herhangi bir ücret talep edilmeyecek.

Adayların, kayıt sırasında özellikle sınava hangi ilde katılacağı bilgisini belirtirken çok dikkatli olması gerekiyor. Anadolu Üniversitesi aday işlemleri sistemi üzerinden sınav kaydı yapmayan kursiyerler sınava katılamayacak.

2022/2 dönemi sınav tarihi olan 21 Ağustos 2022 günü tüm adayların sınavları gerçekleştirilecek.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here