BAL, derbilerle başlıyor

0
105

Bölgesel Amatör Lig (BAL) 2022-2023 Sezonu kura ve fikstür çekimi toplantısı TFF Orhan Saka Amatörler Evi’nde gerçekleştirildi. Balıkesir ekiplerinin yer aldığı 12. Grup’ta sezon, Burhaniye Belediyespor-1966 Edremitspor ve Gönen Belediyespor-Etispor derbileri ile başlayacak.

Türkiye Futbol Federasyonu İcra Kurulu ve Amatör İşlerden Sorumlu Yönetim Kurulu Üyesi Ali Düşmez tarafından gerçekleştirilen fikstür çekimi törenine TFF Genel Sekreter Yardımcısı Fahrettin Eserdi, TASKK Başkan Yardımcıları Ali Muhammet Tanrıyaşükür ve Mehmet Top, Yalova ASKF Başkanı Tamer Erbul, Bursa ASKF eski Başkanı Ayhan Barışıcı, İstanbul ASKF yöneticileri ve Taban Birlikleri ile kulüplerin temsilcileri katıldı.

196 TAKIM MÜCADELE EDECEK

2022-2023 sezonu Bölgesel Amatör Lig’de 80 ilden 14’er takımın yer aldığı 14 grupta toplam 196 takım mücadele verecek.

BALIKESİR EKİPLERİ 12. GRUP’TA

Ligde Balıkesir’i temsil edecek 1966 Edremitspor, Burhaniye Belediyespor, Etispor ve Gönen Belediyespor, 12. Grup’ta İstanbul, Çanakkale ve Kütahya takımları ile mücadele edecek.

Altı ve daha fazla takımla temsil edilen Ankara, Bursa İstanbul, İzmir ve Kocaeli illeri takımlarının hangi gruplarda yer alacaklarının kurası kendi illerinde düzenlenen kura çekimleri ile belirlendi. İstanbul 5, Ankara, Bursa, İzmir ve Kocaeli takımları 2 ayrı grupta yer aldı.

EKİM’DE BAŞLAYACAK

Grup müsabakaları sonunda gruplarını birinci sırada tamamlayan 14 takımın karşılaşacağı Play-Off müsabakalarının ardından, 9 takım TFF 3. Lig’e çıkmaya hak kazanacak. BAL müsabakaları 01-02 Ekim 2022 tarihlerinde başlayacak.

ALİ DÜŞMEZ: FUTBOL KARNAVALINI TÜM İLLERİMİZE YAYMAYI BAŞARDIK

TFF İcra Kurulu ve Amatör İşlerden Sorumlu Yönetim Kurulu Üyesi Ali Düşmez fikstür çekimi öncesi bir konuşma yaparak başarılar diledi.

Ali Düşmez  “TFF Başkanımız Sayın Mehmet Büyükekşi liderliğinde tüm ligleri ayrı ayrı değerlendirip kalitenin artması için çalışmalar yürütüyoruz. Türk futbolunun ve amatör camianın tüm meselelerini en önde tutuyoruz. BAL amatör ruhunu yaşatan, tutkusuyla, mücadele gücü ve rekabetiyle çok özel bir lig. Coğrafi ve iklim şartlarını da göz önünde tuttuğumuzda, Türkiye’nin tüm futbol renklerini yansıtıyor. BAL Ligi’ni kurarken gayemiz şehirlere aktivite ve heyecan kazandırmak, futbol rüzgarıyla yelkenlerini doldurmalarını sağlamaktı. Futbol karnavalını Türkiye’nin tüm illerine yayıp, 81 ilin kucaklaşmasını sağlamak istedik. 13 yıl sonra geldiğimiz noktada bunda da başarılı olduğumuzu görüyoruz. Şimdi büyük bir heyecanla ligin başlamasını bekliyoruz” diye konuştu.

Fair-Play çağrısı da yapan Ali Düşmez, “Her şey bitiyor, dostluğun tortusu kalıyor. Naçizane tavsiyem, dost edinin, Fair-Play’e önem verin. Şampiyonluklar bile unutulur, dostluklar baki kalır. Futbolda kazanmak da var, kaybetmek de var. Önemli olan centilmenliği, Fair-Play ruhumuzu, futbolun güzelliklerini kaybetmemek. Kazasız, belasız, sakatlıklardan uzakta bu güzelliğe yakışır bir sezon diliyorum” ifadesini kullandı.

TFF Yönetim Kurulu Üyesi ve TASKK Genel Başkanı Ali Düşmez, statü konusunda kulüplerden gelecek önerilere açık olduklarını, BAL Ligi’nin daha nitelikli olması için kademeli olarak takım sayısının makul seviyeye düşürülmesini planladıklarını da sözlerine ekledi. Fikstür çekim sırasında teknik bilgilendirmede de bulunuldu. İrfan DUROĞLU

Balıkesir takımlarının yer aldığı 12. Grup’ta 2022-2023 Sezonu ilk hafta maçlarının programı:

Burhaniye Belediyespor-1966 Edremitspor

Gönen Belediyespor-Etispor

Kuştepespor-Akıncılar

Büyükçekmece Mimarobaspor-Tepecikspor

Bozcaadaspor-Bigaspor

TKİ Tavşanlı Linyitspor-Kuruçeşme

Sultanbeyli Belediyespor-İstanbul Beylikdüzüspor

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here