Balıkesir 1. Amatör Küme Merkez’de düğüm çözülüyor

0
78

Balıkesir 1. Amatör Küme Merkez gruplarında puan mücadelesi yarın oynanacak 11 müsabakayla sezonun sonuna bir adım daha yaklaşacak. C Grubu’nda Balıkesir Yıldızspor’un Yenicespor karşısında alacağı galibiyet şampiyonluğu getirecek. D Grubu’nda ise Ayşebacı Fatihspor karşısında alınacak 3 puan, Ovaköyspor’u şampiyon yaparken, diğer sonuçlarda ise şampiyonluk ipini göğüsleyen takım Karesispor, olacak.

Sezonun son haftasının oynanacağı, Köylüköyspor’un şampiyonluğunu ilan ettiği Merkez A Grubu’nda Gökköyspor, İskele Belediyespor ile karşılaşırken, Karamanköyspor ise Pınarspor müsabakasıyla sezonu noktalayacak.

Çarşamba günü Pamukçu Belediyespor’u 7-0 mağlup ederek şampiyonluk kupasına uzanan Yakupköyspor, 17. Hafta mücadelesinde Mahmudiyespor ile karşılaşacak. Mahmudiye Stadı’nda saat 15:00’te başlayacak maçı Emrah Aztekin yönetecek.

Merkez C Grubu’nda sezonun son 3 haftasına 6 puanlık avantajla giren Yenicespor ile karşı karşıya gelecek Balıkesir Yıldızspor, sahadan 3 puanla ayrılması halinde şampiyonluğunu ilan edecek. Kepsut İlçe Stadı’nda saat 18:00’da başlayacak müsabakada Cüneyt Şencak düdük çalacak.

Şampiyonluk hesaplarının son düdüğe kadar devam edeceği Merkez D Grubu son haftasında Ayşebacı Fatihspor ile karşılacak Ovaköyspor’un şampiyon olabilmesi için sahadan mutlaka 3 puanla ayrılması gerekiyor.

Diğer sonuçlar, son haftaya ligden çekilen Yeni Kavakspor ile karşılacak olması nedeniyle 3 puanı cebine koyarak girmenin yanı sına ikili averaj avantajını da elinde bulunduran Karesispor’u şampiyon yapacak. İrfan DUROĞLU

Balıkesir 1. Amatör Küme Merkez gruplarında yarın oynanacak maçlar:

MERKEZ A GRUBU

16:00 Gökköyspor-İskele Belediyespor: Hasan Karaçoban

16:00 Karamanköyspor-Pınarspor: Turhan Akbaş

MERKEZ B GRUBU

15:00 Mahmudiyespor-Yakupköyspor: Emrah Aztekin

15:00 Ergamaspor-Susurluk Gençlerbirliği Eğitimspor: Mustafa Furkan Ceylan

16:00 Etiborspor-Çandırspor: Ezel Arda Meral

MERKEZ C GRUBU

13:00 İvrindi Belediyespor-Babaköyspor: Emre Can Yılmaz

14:00 Balıklıspor-Karesibeyi Vicdaniyespor: Zeynur Çakır

18:00 Yenicespor-Balıkesir Yıldızspor: Cüneyt Şencan

18:00 Balıkesir Menteşspor-Tatlıpınarspor: Mehmet Gümüşbaş

MERKEZ D GRUBU

14:00 Ovaköyspor-Ayşebacı Fatihspor: Talha Öztürk

17:00 Savaştepe Belediyespor-Çakallarspor: Ahmet Günerli

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here