Balıkesir 1. Amatör Küme Merkez’de liderler zoru sevdi

0
111

Balıkesir 1. Amatör Küme Merkez gruplarında puan mücadelesi devam etti. Zorlu müsabakaların oynandığı haftadan avantajlı sonuçlarla ayrılmayı başaran Köylüköyspor, Yakupköyspor, Balıkesir Yıldızspor ve Ovaköyspor, liderlik koltuğundaki yerlerini korumasını bildi.

DÜELLO LİDERİ DEĞİŞTİRMEDİ

Merkez A Grubu puan cetvelinin ilk iki sırasında yer alan Köylüköyspor ile Gökköyspor’un karşı karşıya geldiği müsabakanın ilk devresinin sonunda Sardorjon Fazilov’un golü Gökköyspor’u 1-0 üstünlüğe taşıdı. İkinci devreye daha istekli başlayan Köylüköyspor, Şerif Korkmaz’ın attığı gollerle 2-1 öne geçmekte zorlanmadı.

Mücadeleyi bırakmayan Gökköyspor, 67’nci dakikada Younes Bouhoh’un penaltı golüyle 2-2 eşitliği yakaladı. Golü düellosunu 70’nci dakikada attığı golle kapatan Enes Özcan, maçın sonucunu 3-2 olarak belirledi.

Bu sonuçla, sezonun yedinci galibiyetini alarak puanını 22’ye yükselten Köylüköyspor, Gökköyspor ile arasındaki puan farkını 6’ya çıkartıp, liderliğini pekiştirdi.

YAKUKÖYSPOR, FARKI 5’E ÇIKARDI

Merkez B Grubu’nda şampiyonluk mücadelesi veren Yakupköyspor ile Etiborspor’u karşı karşıya getiren ve ilk 45 dakikası golsüz sona eren maçta Cheick Oumar Keita ve Emre Çoban’ın golleriyle öne geçen Yakupköyspor karşısında Alparslan Karaşahin’in 89’ncu dakikada attığı golle ümitlenen Etiborspor’un çabası, kalan dakikalarda puan almaya yetmedi.

Böylece 8’de 8 yaparak yoluna fire vermeden devam eden Yakupköyspor, 24 puanla liderliğini sürdürürken, 19 puanda kalan Etiborspor da ikinci sıradaki yerini muhafaza etti.

ALTI GOL, BİRER PUAN

Merkez C Grubu 9. Hafta mücadelesinde lider Balıkesir Yıldızspor’u misafir eden Babaköyspor, 11’nci dakikada Abdullah Bulut’un penaltı golüyle 1-0 öne geçti. Bu gole 4 dakika sonra Burak Altay’ın kafa vuruşuyla cevap veren konuk ekip, ilk devrenin uzatma dakikaları oynanırken, Emre Günay’ın golüyle 2-1 öne geçti.

Maçın ikinci devresinin başında Rıdvan Bal’ın penaltı golüyle farkı 2’ye çıkaran Yakupköyspor karşısında bir kez daha penaltı kazanan Babaköyspor, topu ikinci kez ağlarla buluşturan Abdullah Bulut’un vuruşuyla skoru 2-3 yaptı. Müsabakanın 69’ncu dakikasında Ataberk Kuru, skoru 3-3 yapan golü kaydetti.

Kalan dakikalarda başka gol olmayınca 1’er puana razı olan ekiplerden Balıkesir Yıldızspor, en yakın rakibi Karesibeyi Vicdaniyespor’un da Yenicespor ile 3-3 berabere kalmasıyla 2 puanlık avantajını ve liderliğini korudu.

OVAKÖYSPOR, YEDİNCİ GALİBİYETİ ALDI

Merkez D Grubu lideri Ovaköyspor, Savaştepe Belediyespor’u konuk ettiği maçın 21’nci dakikasında Ahmet Aslan’ın kafa golüyle 1-0 öne geçti. Müsabakanın 53’ncü dakikasında ikinci golüne imza atan Ahmet Aslan, farkı 2’ye çıkardı.

Karşılaşmanın 66’ncı dakikasında Sercan Özkan’ın attığı gole 83’ncü dakikada Ersin Ergin Ergişi cevap verince skor, 3-1 oldu. Müsabakanın 85’nci dakikasında topu ağlarla buluşturan Doğan Yılmaz, maçın skorunu 3-2 olarak belirledi.

Böylece sezonun yedinci galibiyetini alan Ovaköyspor, 22 puanla liderliğini sürdürdü. İrfan DUROĞLU

Balıkesir 1. Amatör Küme Merkez gruplarında alınan sonuçlar:

MERKEZ A GRUBU

Köylüköyspor 3-2 Gökköyspor

İskele Belediyespor 3-3 Esnafspor

Karamanköyspor 0-4 Hotaşlar Birlikspor

Pınarspor 2-2 Harb-İşspor

MERKEZ B GRUBU

Etiborspor 1-2 Yakupköyspor

Mahmudiyespor 6-1 Pamukçu Belediyespor

Ergamaspor 4-0 Balkesgücü 10 FK

Halalcaspor 0-0 Çandırspor

MERKEZ C GRUBU

Babaköyspor 3-3 Balıkesir Yıldızspor

Karesibeyi Vicdaniyespor 3-3 Yenicespor

Ceylanspor (Tatil Edildi) Balıklıspor

Tatlıpınarspor 0-7 İvrindi Belediyespor

MERKEZ D GRUBU

Ovaköyspor 3-2 Savaştepe Belediyespor

Ayşebacı Fatihspor 2-5 Karesispor

Çakallarspor 0-0 Demirspor

Atköyspor 3-0 Yenikavakspor (Hükmen)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here