Gruplar ve fikstür belirlendi

0
114

Balıkesir Süper Amatör Lig ve 1. Amatör Küme 2022-2023 Sezonu’nda mücadele edecek takımların yer alacağı gruplar ve müsabakaların oynanacağı fikstürün belirlendiği teknik toplantı gerçekleştirildi.

Sultan Abdülhamid Han Gelişim Merkezi’nde yapılan teknik toplantıya Altıeylül Belediye Başkanı Hasan Avcı, Gençlik ve Spor İl Müdürü Lokman Arıcıoğlu, Balıkesir Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu Başkanı Metin Mengüç ve taban birlikleri yöneticilerinin yanı sıra kulüp temsilcileri katıldı.

2022-2023 Sezonu’nun tüm kulüpler için hayırlı olmasını dileyen konuşmaların ardında gerçekleşen kura çekimi sonunda, 30-31 Ekim’de başlatılması planlanan ve 12’şer takımdan oluşan Balıkesir Süper Amatör Lig’de gruplar şöyle oluştu:

SÜPER LİG A GRUBU: Altınovaspor, Havran Fatih Belediyespor, Balıkesir Büyükşehir Belediyespor, Sındırgı Belediyespor, Balıkesir Yıldızspor, Adaspor, 2008 Yeni Mahallespor, Dursunbey Belediyespor, Gömeç Belediyespor, Balya Belediyespor, Bigadiç Belediyespr, Küçükköyspor

SÜPER LİG B GRUBU: Yeni Sanayispor, Erdekspor, Bandırma 100. Yılspor, Şabanlarspor, Köylüköyüspor, Gaziosmanpaşaspor, Marmara Adalar Belediyespor, Avşaspor, Bandırma Sanayispor, Susurlukspor, Kepsut Belediyespor, Yakupköyspor

Ali Hikmet Paşa Spor Kompleksi’nde devam eden inşaat çalışmalarının tamamlanması durumuna göre 13 Kasım’da oynanacak müsabakalarla başlaması planlanan 1. Amatör Küme grupları ise şu şekilde oluştu:

MERKEZ A GRUBU: Mahmudiyespor, Pınarspor, Karamanköyspor, İvrindi Belediyespor, Balıklıspor, Babaköyspor, Çandırspor

MERKEZ B GRUBU: Karesispor, Pamukçu Belediyespor, Halalcaspor, Çakallarspor, Atköyspor, Etiborspor, Tatlıpınarspor

MERKEZ C GRUBU: Harb-İşspor, Hotaşlar Birlikspor, Ayşebacı Fatihspor, Gökköyspor, Balıkesir Menteşspor, Savaştepe Belediyespor

KÖRFEZ GRUBU: Barbarossefaspor, Hamdibeykayaspor, Akçay Sarıkızspor, Küçükşapçıspor, Körfez Eğitim Gelişimspor, Yeni Esnafspor, Cennetayağıspor

MARMARA A GRUBU: Tuzakçıspor, Sarıköyspor, Tayfunspor, Manyas Belediyespor, Hasanbeyspor, Gönen Karşıyakaspor

MARMARA B GRUBU: Kızıksaspor, 17 Eylül GSK, Musakçaspor, 600 Evlerspor, Paşaçiftlikspor, Erdek Düzlerspor

İrfan DUROĞLU

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here