Liderler 3’te 3 yaptı

0
79

Ali Hikmet Paşa Spor Tesisleri’nde devam eden inşaat çalışmaları nedeniyle ilçeler ve kırsal mahallelerde yer alan sahalarda oynanan Balıkesir 100. Yıl Kuva-yi Milliye 1. Amatör Küme Merkez gruplarında 3. Hafta maçlarını da kazanarak 3’te 3 yapmayı başaran İvrindi Belediyespor, Etiborspor ve Gökköyspor, haftayı lider olarak tamamladı.

Merkez A Grubu 3. Hafta müsabakasında Pınarspor’u misafir eden İvrindi Belediyespor, Eray Erkanlı, Mustafa Gürler ve Nuri Çulluhan’ın golleriyle sahadan 3-0 galip ayrılarak, puanını 9’a çıkardı ve haftayı bay takım olarak geçiren Karamanköyspor’dan liderlik koltuğunu maç fazlasıyla da olsa devir aldı.

Merkez B Grubu’nda Tatlıpınarspor’u konuk eden Etiborspor, maçın başında Ertunga Bulut’un attığı golle 1-0 geriye düşse de 10’ncu dakikada Sezai Çalışır’ın kendi ağlarına gönderdiği golle skoru eşitledi. Bigadiç temsilcisine 3 puanı getiren gole ise 71’nci dakikada Hüseyin Emre Bintepe imza attı. Böylece puanını 9’a yükselten Etiborspor, ilk sıradaki yerini korudu.

Merkez C Grubu’nda Harb-İşspor ile karşılaşan Gökköyspor, 3 puanı Serhat Ercan, Nedim Akyüz (2) ve Sardorjon Fozilov’un golleriyle 4-0’lık skorla hanesine yazdırıp, 9 puanla zirvedeki yerini korurken, en yakın rakibi ile arasındaki puan farkını da şimdiden 4’e çıkardı. İrfan DUROĞLU

Balıkesir 100. Yıl Kuva-yi Milliye 1. Amatör Küme Merkez gruplarında 3. Hafta maçlarının sonuçları:

MERKEZ A GRUBU

İvrindi Belediyespor 3-0 Pınarspor

Mahmudiyespor 5-1 Balıklıspor

Çandırspor 1-4 Babaköyspor

MERKEZ B GRUBU

Etiborspor 2-1 Tatlıpınarspor

Atköyspor 1-3 Karesispor

Pamukçu Belediyespor 1-0 Çakallarspor

MERKEZ C GRUBU

Gökköyspor 4-0 Harb-İşspor

Savaştepe Belediyespor 0-0 Balıkesir Menteşspor

Hotaşlar Birlikspor 1- Ergamaspor

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here