Balıkesir ev sahipliği yapacak

0
104

Türkiye Karate Federasyonu tarafından organize edilen Ümit, Genç ve U21 Karate Şampiyonası ve Dünya Şampiyonası Milli Takım Seçme müsabakaları, 30 Ağustos – 4 Eylül 2022 tarihlerinde Balıkesir’de yapılacak.

30 Ağustos-4 Eylül tarihlerinde Balıkesir’de gerçekleşecek, Türkiye Karate Federasyonu tarafından organize edilen Ümit, Genç ve U21 Karate Şampiyonası ve Dünya Şampiyonası Milli Takım Seçme müsabakalarının koordinasyon toplantısı Balıkesir Gençlik ve Spor İl Müdürü Lokman Arıcıoğlu başkanlığında yapıldı.

MÜSABAKA KAYIT SİSTEMİ

Müsabaka kayıtları 17 Ağustos 2022 Çarşamba 23.59’a kadar Federasyon Sitesinde bulunan Müsabaka Kayıt Sistemi üzerinden yapılacak.

Müsabaka programı hazırlanıp Federasyon sitesinde yayımlanacak. Ferdi Lisansa sahip sporcular kayıtlarını Sicil Numaraları ile Web bizzat yapacaklar.

Belirtilen tarih ve saate kadar Müsabaka Kayıt Sisteminden kayıtlarını yapmayan kulüpler ve ferdi lisanslı sporcular; Kesin Kayıt günü kategori başına makbuz karşılığında Federasyona 25 TL ödeyerek yaptırabilecekler.

Tartılar, müsabaka günü kontrol tartısı niteliğinde yapılacak olup, kilo problem olan, Lisansı ve Kafile Listesinde isimleri yazılı olmayan sporcular müsabakaya kesinlikle alınmayacak.

Kafile Listeleri, İl Temsilcilerinin sorumluluğunda olup, Kesin Kayıt günü Organizasyon Kurulu’na ulaştırılması gerekiyor.

Türkiye Şampiyonası; Ümitler, Gençler ve 21 Yaş Altı Dünya Şampiyonası Aday Kadrosunun tespiti için yapılacak.

Her yaş kategorisine at müsabakanın yapıldığı günün sonunda Milli Takım Ön Eleme Maçları yapılacak olup, eleme müsabakalarının sonunda seçmeye katılmaya hak kazanan sporculara 4 Eylül 2022 tarihinde Milli Takım Seçme Müsabakaları yapılacak.

Takım Kata Milli Takım Seçmeleri 4 Eylül 2022 Pazar günü yapılacak. Her kulüp, tek takımla katılabilecek. Aynı il olmak şartıyla Milli takım seçmesi için karma takım Kata oluşturulabilecek Takım Kata 3’ncülük maçı ve final müsabakasında Bunkai yapılacak.

Müsabakaya katılacak kulüpler Müsabaka Kayıt Sistemi üzerinden 2022 Vizeli Antrenör Kaydını yapmak zorundadır. 1-5 arası sporcu için 1 Antrenör, 6-10 arası sporcu için 2 antrenör, 10-15 arası sporcu için 3 antrenör, 16-20 arası sporcu için 4 antrenör, 21 ve üstü sporcu için 5 antrenör kaydı yapılabilecek.

Antrenör Harcırah Ödemeleri, madde 9’da belirtilen şekilde yapılacak. Teknik toplantıya katılmayan antrenörlere akredite kartı verilmeyecek ve müsabaka alanında görev yapamayacaklar.

Tüm kategorilerde Ellik, Ayak Koruyucu, Kaval Kemiği Koruyucu, Dişlik ve Vücut Koruyucu mecburi olacak. (www.karate.gov.tr)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here