U19 ve U17 ligleri 1 Ekim’de başlıyor

0
41

Baynet İnşaat Balıkesirspor altyapı takımlarının da mücadele edeceği, Türkiye Futbol Federasyonu tarafından organize edilen U19 ve U17 ligleri, 1 Ekim’de oynanacak müsabakalarla start alacak.

U19 Gelişim Ligleri, bu sezon U19 Elit A Ligi, U19 Elit B Ligi ve U19 Bölgesel Gelişim Ligi olmak üzere üç kategoride oynanacak ve 1 Ekim 2022 tarihinde müsabakalar başlayacak. U17 Gelişim Ligleri ise bu sezon U17 Elit A Ligi, U17 Elit B Ligi ve U17 Bölgesel Gelişim Ligi olmak üzere üç kategoride oynanacak ve 1 Ekim 2022 tarihinde müsabakalar başlayacak. Müsabakalar akreditasyon sistemi ile kontrollü bir düzende gerçekleşecek ve Saha Komiseri denetiminde oynanacak.

U19 Elit A-B Ligleri ve U17 Elit A-B Ligleri çift devreli lig usulüne göre, U19 ve U17 Bölgesel Gelişim Ligleri ise gruplarda yer alan takım sayılarına göre 2-3 ve 4 devreli lig usulüne göre Cumartesi günleri oynanacak.

U19 ve U17 Elit A-B Ligleri ile U19 ve U17 Bölgesel Gelişim Ligleri’nin sezon sonrasında oynanacak Play-Off organizasyonlarına ilişkin tarihler ise daha sonra ilan edilecek.

BALIKESİRSPOR’UN RAKİPLERİ

Türkiye Futbol Federasyonu’ndan yapılan açıklamaya göre Baynet İnşaat Balıkesirspor U19 Takımı; Altay, Ankara Keçiörengücü, Bodrumspor, Erzurumspor, Esenler Erokspor, Eskişehirspor, Eyüpspor ve Kocaelispor ve Yılport Samsunspor ile birlikte U19 Elit B Ligi 1. Grup’ta yer alacak.

Baynet İnşaat Balıkesirspor U17 Takımı ise; Adanaspor, Altaş Denizlispor, Altay, Boluspor, Çaykur Rizespor, Eskişehirsor, Manisa FK, Pendikspor ve Sarıyer ile birlikte U17 Elit B Ligi 2. Grup’ta mücadele edecek. İrfan DUROĞLU

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here