Balıkesir Büyükşehir Belediyespor, Bodrum’dan çıkamadı

0
58

Balıkesir Büyükşehir Belediyespor, misli.com Türkiye Basketbol Ligi 17. Hafta müsabakasında deplasmanda karşılaştığı Çağdaş Bodrumspor’a 78-66 mağlup oldu. Karşılaşmanın üçüncü periyotunda etkisiz kalan Balıkesir temsilcisinin son çeyrekteki çabası, farkı kapatmaya ve maçı çevirmeye yetmedi.

Bodrum Spor Salonu’nda oynanan müsabakaya Mustafa Kürşad Özdemir, Berke Aygündüz, Kahlil Quinton Dukes, Radoslav Pekovic ve Sercan Ergin ilk beşiyle başlayan Balıkesir Büyükşehir Belediyespor, Berke Aygündüz ve Sercan Ergin’in üçlükleriyle başladığı maçın başında 2-6 öne geçti.

Hakan Yapar’ın sayılarıyla beraberliği yakalayan Çağdaş Bodrumspor, 04:52’de Erdem İlter ile 10-8 öne geçti. Mustafa Kürşad Özdemir ile skoru dengeleyen Balıkesir temsilcisi, 02:46’da Sercan Ergin’in tipiyle 10-12 öne geçti. Kahlil Quinton Dukes, farkı 4’e çıkardı. Ahmet Fatih Cantitiz’in üçlüğüyle farkı 1’e düşüren Çağdaş Bodrumspor, Christopher Tirrell Warren’in sayısıyla sona eren ilk çeyreği 15-14 önde tamamladı.

İkinci çeyreğe Ali Işık’ın sayılarıyla başlayan Balıkesir Büyükşehir Belediyespor 15-19 öne geçmesini bildi. Atakan Erdek ve Kahlil Quinton Dukes, farkı 7 sayıya çıkardı. Cavit Ege Havsa ve Saadettin Donat’ın serbest atışlarının ardından Balıkesir Büyükşehir Belediyespor benchine çalınan teknik faulden doğan serbest atışları da pas geçmeyen Hakan Yapar, skora 24-24’lük eşitliği getirdi.

Saadettin Donat ve Kahlil Quinton Dukes’in karşılıklı sayılarıyla korunan eşitliği 02:06’da Sercan Ergin’in üçlüğüyle bozan Balıkesir Büyükşehir Belediyespor, 29-31 öne geçti. İlk devrenin son beş dakikasında Hakan Yapar ile 5 sayı kazanan Çağdaş Bodrumspor, soyunma odasına 35-31 önde girdi.

FARK, AÇILDI

Balıkesir temsilcisinin üçüncü çeyreğin başında Atakan Erdek ile bulduğu sayıya Christopher Tirrell Warren ile karşılık veren Çağdaş Bodrumspor, skoru 40-33 yaptı. Berke Aygündüz’ün serbest atışlarına Caner Ercan ile yanıt veren ev sahibi ekip, Mehmet Özdoğan ve Christopher Tirrell Warren’in üçlükleriyle 05:23’te farkı 13’e çıkardı.

Balıkesir Büyükşehir Belediyespor’un Ali Işık, Kahlil Quinton Dukes ve Berke Aygündüz’ün sayılarıyla farkı eritme çabasını Hakan Yapar ve Christopher Tirrell Warren ile boşa çıkaran Muğla temsilcisi, 02:20’de skoru 54-42’ye getirdi. Ali Işık’ın üçlüğüne aynı şekilde karşılık verdikten sonra periyotun son sayısına da imza atan Cavit Ege Havsa, son çeyreğe 59-46’lık skorla geçilmesini sağladı.

EV SAHİBİ EKİP, FARKI 19’A ÇIKARDI

Final periyotuna Mehmet Özdoğan’in üçlüğüyle başlayan çağdaş Bodrumspor, farkı 16’ya çıkardı. Ali Işık’ın layupuna üçlükle karşılık veren Christopher Tirrell Warren, skoru 65-48 yaptıktan sonra 07:53’te kullandığı serbest atışlarla farkı 19’a çıkardı. Berke Aygündüz ve Radoslav Pekovic’in sayılarıyla skor, 67-55 oldu. Maçın son beş dakikasına 71-58’lik skorla geçildi.

Balıkesir Büyükşehir Belediyespor’un son bölümde Radoslav Pekovic, Berke Aygündüz ve Kahlil Quinton Dukes ile farkı eritme çabası, sahadan 78-66 mağlup ayrılmasını engellemedi.

Bu sonuçla, sezonun dokuzuncu yenilgisini alan Balıkesir Büyükşehir Belediyespor’un 25 puanla sekizinci sırada yer aldığı 17. Hafta’nın sonunda 31 puana ulaşan Çağdaş Bodrumspor ise ikinci sıraya yükseldi. İrfan DUROĞLU

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here