Balıkesir Büyükşehir Belediyespor evinde kral

0
68

Balıkesir Büyükşehir Belediyespor, misli.com Türkiye Basketbol Ligi 16. Hafta müsabakasında konuk ettiği OGM Ormanspor’u 92-83 mağlup etti. İkinci devrede başkent ekibinin maça ortak olmasıyla heyecan kazanan mücadelenin son periyotu nefeslerin tutulmasına sebep olsa da Fahri Güler’in öğrencileri, kendi evindeki kazanma alışkanlığını sürdürmesini bildi.

Kurtdereli Spor Salonu’nda oynanan müsabakaya Mustafa Kürşad Özdemir, Berke Aygündüz, Kahlil Quinton Dukes, Radoslav Pekovic ve Sercan Ergin ilk beşiyle başlayan Balıkesir Büyükşehir Belediyespor, OGM Ormanspor’un Furkan Ayça’nın sayılarıyla 0-5 geri düştü. Radoslav Pekovic ve Kahlil Quinton Dukes’in sayılarıyla farkı eriten Balıkesir temsilcisi, 07:18’de Berke Aygündüz ile 8-7 öne geçtikten sonra Sercan Ergin’in sayılarıyla farkı 5’e çıkardı.

İlk beş dakikayı 17-13 önde tamamlayan Balıkesir Büyükşehir Belediyespor, 04:37’de Berke Aygündüz ile farkı 6’ya çıkardı. Benoit Mbala Mendzana’nın serbest atışlarına üçlükle karşılık veren Kahlil Quinton Dukes, skoru 22-15 yaptı. Merthan Mutlu’nun üçlüğüyle 8’e çıkan farkı Furkan Ayça 6’ya düşürdü ve ev sahibi ekip, ilk çeyreği 25-19 üstünlükle noktaladı.

İkinci çeyreğin başında Merthan Mutlu ve Berke Aygündüz’ün üçlükleri, farkı 10’a çıkardı. Ali Ulaş Peker ile etkili olan OGM Ormanspor, 0-9’luk seriyle 05:52’de skoru 31-30’a getirdi ve fark 1’e indi. Konuk takımın serisini Kahlil Quiton Dukes ile kıran Balıkesir Büyükşehir Belediyespor, Bora Can Işık’ın serbest atışıyla skoru 34-30 yaptı.

Benoit Mbala Mendzana ve Kahlil Quinton Dukes’in karşılıklı sayıları farkı korudu. Konuk takım, Benoit Mbala Mendzana’nın serbest atışlarıyla skoru 36-35 yaptı. Radoslav Pekovic’in smaçı skoru 38-35’e getirdi. Utku Yücedağ’ın serbest atışın ardından mola alan Balıkesir temsilcisi, mola dönüşü Kahlil Quinton Dukes ve Ali Işık ile 43-36’yı buldu. Murat Atar’ın tipine Berke Aygündüz üçlükle yanıt verdi. Oğuzhan Tosun’un serbest atışlarına da karşılık veren isim Berke Aygündüz oldu ve Balıkesir Büyükşehir Belediyespor, soyunma odasına 48-40 önde girdi.

BÜYÜKŞEHİR, FARKI 12’YE ÇIKARDI

Üçüncü çeyreğin başında  Benoit Mbala Mendzana ve Oğuzhan Tosun’un kullandığı serbest atışlarını üçlükle cevaplayan Ali Işık, Benoit Mbala Mendzana’nın sıçrayarak yaptığı atışa da aynı muameleyi yaptı. Radoslav Pekovic ve Ali Işık ile sayı üretmeye devam eden ev sahibi ekip, 06:01’de skoru 57-45’e getirip, farkı 12’ye çıkardı. Utku Yücedağ’ın üçlüğünün ardından Radoslav Pekovic ve Benoit Mbala Mendzana’nın karşılıklı smaçları, skoru 59-50 yaptı.

Utku Yücedağ’ın sayılarıyla farkı 5’e düşüren OGM Ormanspor, Mustafa Kürşad Özdemir’in üçlüğünü Benoit Mbala Mendzana ve Batuhan Tümkaya ile cevapladıktan sonra, 00:54’te Murat Atar’ın basketfaulüyle 62-62 eşitliği yakaladı. Eşitliği Kahlil Quinton Dukes ile bozan Balıkesir Büyükşehir Belediyespor, Berke Aygündüz’ün serbest atışlarıyla son çeyreğe 65-62’lik avantajla girdi.

KONUK TAKIM ÖNE GEÇTİ

Final periyotu Sercan Ergin ve Murat Atar’ın karşılıklı sayılarıyla start aldı. Utku Yücedağ’ın üçlüğüyle skoru eşitleyen başkent ekibi, 07:32’de aynı oyuncu ile uzun süre sonra 67-69 öne geçtikten sonra Ali Ulaş Peker ile farkı 4’e çıkardı. Balıkesir temsilcisi, Kahlil Quinton Dukes ve Atakan Erdek ile skoru eşitledi. Oğuzhan Tosun ve Radoslav Pekovic’in karşılıklı sayılarıyla denge korundu.

Ev sahibi ekip, Atakan Erdek’in üçlüğüyle 76-73 öne geçti. Oğuzhan Tosun’un üçlüğüyle yanıt veren OGM Ormanspor, skoru bir kez daha eşitledi. Kahlil Quinton Dukes’in üçlüğüyle 79-76 öne geçen Balıkesir temsilcisi, Radoslav Pekovic’in serbest atışlarıyla avantajını 5 sayıya çıkardı. Benoit Mbala Mendzana’nın serbest atışlarına üçlükle karşılık veren Merthan Mutlu,  skoru 84-78 yaptı. Furkan Ayça ve Merthan Mutlu’nun karşılıklı üçlükleri farkı korudu. Berke Aygündüz’ün layupuyla sona eren mücadeleyi 92-83 Balıkesir Büyükşehir Belediyespor kazandı.

Bu sonuçla sezonun sekizinci galibiyetini alan Balıkesir Büyükşehir Belediyespor, puanını 24’e yükseltirken, 11’nci yenilgisini alan OGM Ormanspor ise haftayı 21 puanla tamamladı.

ÖNE ÇIKAN İSİMLER

Balıkesir Büyükşehir Belediyespor’da 20 sayıya imza atan Kahlil Quinton Dukes’in yanı sıra Berke Aygündüz; 17, Radoslav Pekovic; 14, Ali Işık; 13 ve Merthan Mutlu da; 12 sayı üretti.

OGM Ormanspor’un Kamerunlu oyuncusu Benoit Mbala Mendzana, 21 sayıyla maçın en skorer ismi olurken, Utku Yücedağ da 18 sayıyla kendisine omuz verdi. İrfan DUROĞLU

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here