Balıkesir Büyükşehir Belediyespor, şampiyonaya veda etti

0
100

Türkiye Basketbol Federasyonu tarafından organize edilen U16 Erkekler Türkiye Şampiyonası’nda mücadele eden Balıkesir Büyükşehir Belediyespor, üçüncü maçını da kaybederek, şampiyonaya veda etti.

Balıkesir Alparslan Türkeş Spor Salonu ve Kurtdereli Spor Salonu’nun ev sahipliği yaptığı U16 Erkekler Türkiye Şampiyonası’nda mücadele eden 16 takım arasında yer alan Balıkesir Büyükşehir Belediyespor, ilk maçında Fenerbahçe Beko’ya 39-86 mağlup olarak, şampiyonaya yenilgiyle başladı.

İkinci müsabakada başa baş mücadele ettiği ve uzun sürede önde götürdüğü maçta Türk Telekom’a 55-51 yenilerek ikinci mağlubiyetini alan Balıkesir Büyükşehir Belediyespor, son müsabakada TED Ankara Kolejliler ile karşılaştı.

İlk çeyreği 22-18 geride tamamlayan Balıkesir temsilcisi, ilk devresini 36-27 mağlup tamamladığı maçın ikinci bölümünde de farkı kapatacak mücadeleyi ortaya koyamadı ve 83-51 yenildi.

FİNAL MAÇI CUMARTESİ GÜNÜ

Bu sonuçla şampiyonadaki üçüncü maçından da mağlup ayrılan Balıkesir Büyükşehir Belediyespor’un elendiği U16 Erkekler Türkiye Şampiyonası, 14 Mayıs Cumartesi günü saat 16:00’da Kurtdereli Spor Salonu’nda oynanacak final müsabakasıyla son bulacak. İrfan DUROĞLU

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here