Burhaniye’de hazırlanıyorlar

0
73

Çekya’da düzenlenecek Kadınlar Ligi müsabakalarına hazırlanan 3×3 Büyük Kadın Milli Takımı ve İslami Dayanışma Oyunları’na hazırlanan 3×3 Büyük Erkek Takımı, kamp merkezi olarak Burhaniye’yi tercih etti.

13-17 Ağustos 2022 tarihleri arasında Konya’da düzenlenecek 5. İslami Dayanışma Oyunları 3×3 Basketbol branşında ülkemizi temsil edecek Büyük Erkek Takımı, 23 Temmuz’da Burhaniye’de başkayan kamp çalışmalarını bugün tamamlayacak.

FIBA 3×3 federasyon sıralama puanlarına göre, FIBA tarafından oluşturulan gruplar neticesinde Grubu’nda yer alan Türkiye, Fas, Azerbaycan, Mali ve Gabon ile puan mücadelesi verecek.

Erkekler kategorisinde 20 ülke, kadınlar kategorisinde ise 16 ülke 5. İslami Dayanışma Oyunları’nda mücadele edecek. Grup müsabakaları sonrasında gruplarını birinci ve ikinci sırada bitiren takımlar çeyrek finale yükselecek. 13-16 Ağustos tarihlerinde grup müsabakaları, 17 Ağustos tarihinde ise her iki kategoride çeyrek final, yarı final, üçüncülük ve final müsabakaları oynanacak.

Diğer taraftan 29-30 Temmuz 2022 tarihlerinde Çekya’da düzenlenecek Kadınlar Ligi müsabakalarına hazırlanan 3×3 Büyük Kadın Milli Takımı da kamp tercihini Burhaniye’den yana kullanarak 23 Temmuz’da başlayan çalışmalarını sürdürüyor.

Burhaniye Belediyesi BURBEL A.Ş işletmesi olan Blue Port Hotel’de konaklayan ay-yıldızlılar, Burhaniye Atatürk Spor Salonu’ndaki antrenmanlarını basına kapalı olarak gerçekleştiriyor. Burhaniye Belediye Başkanı Ali Kemal Deveciler, Kaymakam İlyas Memiş ile Gençlik ve Spor Müdürü Aslan Alparslan, çalışmalarını sürdüren Milli Takım oyuncularını ziyaret ederek, başarı diledi. İrfan DUROĞLU

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here