Gürespor, Çeşme’de kayıp: 67-59

0
215

Ferhatoğlu Edremit Belediyesi Gürespor, Türkiye Kadınlar Basketbol Ligi 19. Hafta mücadelesinde konuk olduğu Çeşme Basketbol’a 67-59 yenildi. Körfezin Melekleri’nin en skorer oyuncusu olan Breanna Marquice Richardson’ın 26:27 sahada kaldığı maçta 7’de 1 iki sayılık, 4’te sıfır üçlük denemesiyle sadece 2 sayı üretebilmesi mağlubiyeti kaçınılmaz kıldı.

12-0’LIK SERİYLE BAŞLADI

İzmir Atatürk Çeşme Spor Salonu’nda oynanan karşılaşmaya Günesh Denise Karaoğlan, Ronahi Zilan Kıran, Angel Rizor ve Seda Tabakçı’nın sayılarıyla 12-0’ı bularak başlayan Çeşme Basketbol karşısında ilk sayısını 07:02’de Aslı Sevinç’in üçlüğünden bulan Ferhatoğlu Edremit Belediyesi Gürespor, ilk çeyreği 21-8 geride tamamladı.

İkinci çeyreğe Breanna Marquice Richardson’ın turnikesi ve Revaziye Gönül Dönmez’in serbest atışlarıyla başlayan Körfezin Melekleri, Deniz Şanlı’nın üçlükleri ve Aslı Sevinç’in isabetli atışıyla 02:24’te farkı 1’e düşürdükten sonra Deniz Şanlı’nın üst üste kazandırdığı sayılarla 00:59’da 28-30 öne geçmeyi başardı. Angel Rizor ile skoru eşitleyen Çeşme Basketbol, Seda Tabakçı’nın turnikeden çıkardığı sayı ile soyunma odasına 32-30 önde girdi.

SEDA TABAKÇI VE ANGEL RIZOR 11-0’I GETİRDİ

Üçüncü çeyrek, Seda Tabakçı ve Deniz Şanlı’nın karşılıklı turnikeleriyle başladı. Zilan Gülsüm’ün üçlüğü Balıkesir temsilcisini 34-35 öne geçirdi. Karşılıklı sayıların ardından 06:21’de Günesh Denise Karaoğlan’ın üçlüğüyle 41-39 öne geçen İzmir ekibi, Angel Rizor ve Seda Tabakçı’nın da kazandırdığı sayılarla 04:53’te 11-0’lık seriye ulaşıp, farkı 10’a çıkardı. Günesh Denise Karaoğlan’ın sayısı ile skoru 53-40’a getirip, avantajını da 13 sayıya çıkaran Çeşme Basketbol karşısında Aslı Sevinç’in sayılarıyla maça tutunmaya çalışan Körfezin Melekleri, son çeyreğe 53-43 geride girdi.

SON BÖLÜMDEKİ ÇABA YETMEDİ

Final periyotunun başında Ferhatoğlu Edremit Belediyesi Gürespor’un Aslı Sevinç ve Revaziye Gönül Dönmez ile bulduğu sayılara Beylem İlba ve Angel Rizor ile yanıt veren ev sahibi takım, 04:42’de Seda Tabakçı’nın turnikesiyle farkı 16’ya çıkardı. Körfezin Melekleri’nin maçın son bölümünde Revaziye Gönül Dönmez ve Yağmur Öztürk’ün sayılarıyla yakaladığı 0-8’lik seri, Çeşme Basketbol’un salondan 67-59 galip ayrılmasını önlemedi.

Bu sonuçla sezonun beşinci yenilgisini alan ve haftayı 31 puanla tamamlayan Ferhatoğlu Edremit Belediyesi Gürespor, puan cetvelinin dördüncü sırasına geriledi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here